Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / KAUPIAMOSIOS LĖŠOS / Kaupiamųjų lėšų naudojimas

Ar galima kaupiamasias lėšas panaudoti kelių balkonų renovacijai? Name balkonų yra apie 30.

Neredaguotas klausimas:
Ar galima kaupiamasias lėšas panaudoti kelių balkonų renovacijai? Name balkonų yra apie 30.
Klausimą uždavė: Gyventojas, 2022-10-17
Paskutinė redakcija: 2022-10-18
Reitingas:
(balsavo 0)

Vyriausybės nustatyta tvarka kaupiamos lėšos skiriamos bendrojo naudojimo objektų atnaujinimui pagal privalomuosius jų priežiūros reikalavimus (privalomiesiems darbams, o ne pagerinimui, ne pagražinimui).

Kai kalbame ne apie privalomąjį bendrojo naudojimo objektų atnaujinimą, bet apie jų pagerinimą, tam reikia daugumos savininkų pritarimo, tam reikėtų surinkti įnašus atskirai, galima kreiptis dėl banko paskolos. Dažniausiai atnaujinimo pagerinant darbai vykdomi ne smulkiomis dalimis, o kompleksiškai.

Jeigu kalba būtų apie bendrojo naudojimo objekto (-ų) (pavyzdžiui, balkonų laikančiųjų apatinių dalių) atnaujinimą pagal privalomuosius jų priežiūros reikalavimus (ne pagerinimą, bet atnaujinimą taip, kad tik būtų tinkamos naudoti ir nekeltų jokios grėsmės, pavyzdžiui, atstatant nubyrėjusį tinką), tuomet galima būtų tam naudoti atsargai sukauptas lėšas arba specialiai tiems darbams kauptas lėšas pagal ilgalaikį planą, jeigu toks buvo numatytas, ir nesvarbu, ar visus balkonus tokiu būdu atnaujinant, ar tik tuos, kuriuos reikia (pavyzdžiui, tik tuos, kurie nutrupėję). Reikėtų vadovautis specialistų apžiūros akte nurodytomis rekomendacijomis.
 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas