Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / KAUPIAMOSIOS LĖŠOS / Kaupiamųjų lėšų naudojimas

Kur rasti bendro naudojimo objektų kaupiamųjų lėšų naudojimosi taisykles, kurias galėtume pasitvirtinti bendrijos susirinkime?

Neredaguotas klausimas:
Gal žinote kur rasti "Bendro naudojimo objektų " kaupiamųjų lėšų naudojimosi taisykles, kurias galėtume pasitvirtinti bendrijos susirinkime?
Klausimą uždavė: Andrius, 2022-11-28
Paskutinė redakcija: 2022-11-29
Reitingas:
(balsavo 0)

Reikia vadovautis šiais teisės aktais:

Civilinio kodekso 4.82 straipsnio 4 dalis:

Butų ir kitų patalpų savininkai privalo reguliariai kaupti lėšas, kurios bus skiriamos namui (statiniui) atnaujinti pagal privalomuosius statinių naudojimo ir priežiūros reikalavimus. Šios lėšos yra butų ir kitų patalpų savininkų bendroji dalinė nuosavybė. Į šias lėšas negali būti nukreiptas išieškojimas pagal atskiro buto ir kitų patalpų savininko prievoles. Perleidus butą ar kitas patalpas naujam savininkui, su kaupiamosiomis lėšomis susijusios teisės ir prievolės atitenka naujam savininkui. Lėšų kaupimo, jų dydžio apskaičiavimo, sukauptų lėšų apsaugos tvarką nustato Vyriausybė. Ginčus dėl kaupiamųjų lėšų sprendžia teismas.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2015-04-15 nutarimas Nr. 390 „Dėl Butų ir kitų patalpų savininkų lėšų, skiriamų namui (statiniui) atnaujinti pagal privalomuosius statinių naudojimo ir priežiūros reikalavimus, kaupimo, dydžio apskaičiavimo ir sukauptų lėšų apsaugos tvarkos aprašo tvirtinimo“.

Statybos techninis reglamentas STR 1.07.03:2017 „Statinių techninės ir naudojimo priežiūros tvarka. Naujų nekilnojamojo turto kadastro objektų formavimo tvarka“.  

Bendrijos narių visuotinis susirinkimas gali priimti sprendimą riboti bendrijos valdybos (bendrijos pirmininko) teisę disponuoti kaupiamosiomis lėšomis, pavyzdžiui, nurodydamas, kad dėl didesnės kaupiamųjų lėšų sumos nei ??? panaudojimo per mėnesį būtinas bendrijos narių susirinkimo pritarimas ar pan.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas