Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Bendrijos pirmininkas atostogauja arba laikinai nedarbingas, kas pavaduos

Ar galima renkant bendrijos pirmininką iš karto išrinkti ir jį pavaduosiantį asmenį, kuris automatiškai perims pirmininko pareigas ir laikinai jas vykdys, pirmininkui susirgus ar jo atostogų metų? Kas gali būti renkamas tokiu asmeniu? Jeigu toks variantas neimanomas, tai kaip elgtis tais atvėjais, kai pirmininkas susirgo (pvz., netikėtai ir staigiai papuola į ligoninę)?

Neredaguotas klausimas:
Ar galima renkant bendrijos pirmininką taip par iš karto irišrinkti ir jį pavaduojantį asmenį (laikinai einantį pirmininko pareigas), kuris automatiškai perims pirmininko pareigas, pirmininkui susirgus ar jo atostogų metų ? Kas gali būti tokiu asmeniu? Jeigu toks variantas neimanomas, tai kaip būti tais atvėjais, kai pirmininkas susirgo (pvz., netykėtai ir staigiai papuola į lygoninę)?
Klausimą uždavė: Žana , 2021-07-15
Paskutinė redakcija: 2021-07-19
Reitingas:
(balsavo 0)

Taip, galima ir patartina bendrijos narių visuotiniame susirinkime iš anksto priimti sprendimą, kuris konkretus asmuo (bendrijos narys) laikinai pavaduos bendrijos pirmininką jo atostogų ir jo laikino nedarbingumo (pavyzdžiui, susirgus) metu. Sprendimas turi būti įrašytas į susirinkimo protokolą.

Jeigu bendrijoje veikia kolegialus valdymo organas - valdyba, bendrijos narių visuotinis susirinkimas galėtų įgalioti valdybą paskirti vieną iš savo narių laikinai pavaduoti bendrijos pirmininką jo atostogų ar laikino nedarbingumo metu, tuomet su tuo susiję sprendimai būtų priimami valdybos posėdyje.

Paskirtasis laikinai pavaduoti bendrijos pirmininką asmuo, su juo susitarus, pareigas galbūt galėtų vykdyti be atlygio, savanoriškos veiklos pagrindais, bet galėtų būti susitarta ir dėl atlygio – tuomet turėtų būti įforminami darbo santykiai (terminuota darbo sutartis iki tam tikro momento, apibrėžto konkrečia data arba iki bus įvykdyta tam tikra užduotis), tokiu atveju reikėtų paskirti ir asmenį, kuris turėtų teisę pasirašyti terminuotą darbo sutartį su bendrijos pirmininką laikinai pavaduosiančiu asmeniu.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas