Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / KAUPIAMOSIOS LĖŠOS / Kaupiamųjų lėšų naudojimas

Ar galima sumokėti iš kaupiamųjų lėšų už kiemo tvarkybos darbus?

Neredaguotas klausimas:
Ar galima sumokėti iš kaupiamųjų lėšų už kiemo tvarkybos darbus?
Klausimą uždavė: Irena, 2022-01-18
Paskutinė redakcija: 2022-01-19
Reitingas:
(balsavo 0)

Kaupiamos savininkų lėšos gali būti naudojamos: 1) ilgalaikiame plane numatytiems darbams ir 2) ilgalaikiame plane nenumatytiems darbams (kaupimas atsargai), ir tik darbams, būtiniems pagal privalomuosius statinių naudojimo ir priežiūros reikalavimus. Statinys apibrėžiamas kaip nekilnojamasis daiktas (pastatas arba inžinerinis statinys), turintis laikančiąsias konstrukcijas, kurios visos (ar jų dalis) sumontuotos statybos vietoje atliekant statybos darbus. Statiniais nelaikomi objektai, kuriems negalioja Statybos įstatymas.

Kiemo priežiūrai patartume numatyti bendrijos biudžete atskirą poziciją (aiškiai nurodant, kam bus naudojamos surinktos lėšos) ir pagal ją rinkti proporcingai priskaitytus savininkų įnašus.

Primename, kad siekiant bendrojo naudojimo objektus ne tik atnaujinti (užtikrinant nuolatinę priežiūrą ir tinkamą būklę), bet ir juos pagerinti arba siekiant sukurti naujus bendrojo naudojimo objektus, reikia daugumos visų savininkų pritarimo. Pavyzdžiui, krūmų genėjimas galėtų būti privalomoji priežiūra, o naujų medžių sodinimui geriau gauti daugumos savininkų pritarimą.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas