Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / KAUPIAMOSIOS LĖŠOS / Kaupiamųjų lėšų naudojimas

Ar galima naudoti kaupiamąsias lėšas kosmetiniam laiptinės remontui? Ar norint panaudoti kaupiamąsias lėšas laiptinių remontui turi pritarti būtų savininkai 100 proc.?

Neredaguotas klausimas:
Ar galima iš bendrijos kaupiamųjų lėšų remontuoti namo laiptines viduje, t.y daryti kosmetinį remontą? Ar norint panaudoti kaupiamąsias lėšas laiptinių remontui turi pritarti būtų savininkai 100 proc.?
Klausimą uždavė: Jūratė, 2022-04-06
Paskutinė redakcija: 2022-04-07
Reitingas:
(balsavo 0)

Sprendimą dėl bendrojo naudojimo objekto įsigijimo arba jau turimo būklės pagerinimo, pavyzdžiui dėl kosmetinio laiptinės remonto (kai toks remontas nėra privalomasis), turėtų priimti ne bendrijos nariai, bet savininkai, t.y. tam turėtų pritarti daugiau nei pusė visų (arba pastato dalies, jeigu tai aktualu tik jiems) savininkų. Tokiems darbams reikalingą pinigų sumą savininkai turėtų įmokėti atskirai, tie įnašai būtų panaudoti konkrečiu nutartu tikslu.
 
Kaupiamosios lėšos skiriamos namui atnaujinti pagal privalomuosius statinių naudojimo ir priežiūros reikalavimus ir gali būti naudojamos tik pagal paskirtį – ilgalaikiame plane (2 ir daugiau metų) numatytiems ir (arba) nenumatytiems darbams (taip pat ir avarijų lokalizavimui) finansuoti. Sprendimai vykdyti darbus turėtų būti pagrįsti specialistų apžiūrų aktais, o lėšų panaudojimas turėtų būti pagrįstas rangos darbų ar paslaugų pirkimo sutartimis ir atliktų darbų priėmimo–perdavimo aktais, ūkio būdu atliktų darbų priėmimo aktais ir atitinkamais mokestiniais dokumentais. Jeigu kaupiamųjų lėšų sąskaitoje lėšų nėra ar jų nepakanka, trūkstamas lėšas turėtų įmokėti patalpų savininkai proporcingai bendrosios dalinės nuosavybės daliai. Bendrijos nariai gali nustatyti privalomųjų darbų kainos ribą, kai bendrijos pirmininkas (valdyba) jau nebegali pats patvirtinti pirkimą, o turi gauti ir bendrijos narių pritarimą.

Jeigu norėtumėte kaupiamąsias lėšas panaudoti ne pagal paskirtį, t. y. ne privalomiesiems darbams vykdyti, o kažkam kitam, reikėtų gauti 100 proc. savininkų pritarimą.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas