Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Bendrijos pirmininko darbo sutartis

Ar galime sumažinti bendrijos pirmininko atlyginimą? Jo kadencija baigiasi gruodžio mėnesį. Jei taip, kokiu pagrindu tai padaryti? Dauguma namo gyventojų nepatenkinti tokiu dideliu jam mokamu atlyginimu.

Neredaguotas klausimas:
Ar galime sumažinti namo bendrijos pirmininko atlyginimą?Jo kadencija baigiasi gruodžio mėn.Jei taip kokiu pagrindu tai padaryti? Dauguma namo gyventojų nepatenkinti tokiu dideliu jam mokamu atlyginimu.
Klausimą uždavė: Gražina, 2022-03-29
Paskutinė redakcija: 2022-03-29
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrijos pirmininko darbo užmokesčio dydis - sutartinis bendrijos pirmininko ir bendrijos narių dalykas. Bendrijos pirmininkui mokamas toks darbo užmpkestis, koks buvo patvirtintas bendrijos narių visuotiniame susirinkime arba bendrijos nariams balsuojant raštu. Su bendrijos pirmininku pasirašoma terminuota darbo sutartis. Jeigu norėtumėte keisti jo darbo sutartį (atlygį), tai irgi turėtų spręsti bendrijos nariai, nustatydami kitokį biudžetą bendrijos pirmininko atlygiui. Bendrijos pirmininkas galėtų ir nesutikti su jo atlygio mažinimu, tuomet darbo sutartis galėtų būti nutraukta (svarbu laikytis Darbo kodekso reikalavimų), bendrijos nariai turėtų rinkti kitą bendrijos pirmininką.

Bendrijos narių visuotinio susirinkimo sušaukimo tvarka yra aprašyta Bendrijų įstatymo 11 straipsnyje:

1. Visuotinius susirinkimus šaukia bendrijos pirmininkas arba bendrijos valdyba bendrijos įstatuose nustatyta tvarka. Visuotinis susirinkimas turi būti sušauktas ir tais atvejais, kai to reikalauja revizijos komisija (revizorius) arba daugiau kaip ketvirtadalis bendrijos narių (jeigu bendrija jungia kelis daugiabučius namus, – daugiau kaip ketvirtadalis bendrijos narių kiekviename pastate arba daugiau kaip ketvirtadalis bendrijos narių bent viename pastate, jeigu visuotinis susirinkimas šaukiamas pasibaigus valdymo organų kadencijai). Jeigu bendrijos valdymo organas per mėnesį nuo reikalavimo sušaukti visuotinį susirinkimą pateikimo dienos susirinkimo nesušaukia, jį gali sušaukti revizijos komisija (revizorius) arba daugiau kaip ketvirtadalis bendrijos narių (jeigu bendrija jungia kelis daugiabučius namus, – daugiau kaip ketvirtadalis bendrijos narių kiekviename pastate arba daugiau kaip ketvirtadalis bendrijos narių bent viename pastate, jeigu visuotinis susirinkimas šaukiamas pasibaigus valdymo organų kadencijai). 
 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas