Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Bendrijos pirmininko darbo sutartis

Sodininkų bendrija balandžio išrinko naują valdybą ir pirmininką. Kada turi būti atleistas (nutraukta darbo sutartis) su buvusiu pirmininku? Kada gali būti priimtas naujas pirmininkas ir sudaryta su juo darbo sutartis?

Neredaguotas klausimas:
Sodininkų bendrija balandžio 2 d. Išrinko naują valdybą ir pirmininką. Kada turi būti atleistas (nutraukta darbo sutartis) buvęs pirmininkas? Kada gali būti priimtas naujas pirmininkas ir sudaryta su juo darbo sutartis? Dėkoju
Klausimą uždavė: Olga, 2022-04-04
Paskutinė redakcija: 2022-04-04
Reitingas:
(balsavo 0)

Sodininkų bendrija savo veikloje turėtų vadovautis bendrijoje priimtais sprendimais, savo bendrijos įstatais, LR Sodininkų bendrijų įstatymu, o darbo santykius reglamentuoja LR Darbo kodeksas.

Pagal bendrąją praktiką pirmininkas pradeda eiti pareigas nuo jo išrinkimo dienos, jeigu susirinkime nebuvo nustatyta kitaip (bendrijos nariai gali nustatyti konkrečią pradžios datą arba gali susieti ją su tam tikru faktu).

Patartina (bet nebūtinai) naują bendrijos pirmininką įdarbinti po to, kai jis bus įregistruotas bendrijos vadovu VĮ Registrų centre (kartais būna, kad dėl procedūrinių pažeidimų išrinkimas laikomas neteisėtu, neskubant įdarbinti kartais išvengiama papildomų problemų), toks sprendimas galėtų būti įrašytas ir susirinkimo, kuriame išrinktas pirmininkas, protokole.

Atleidimo iš darbo sąlygos būna įvairios - pasibaigus kadencijai, savo noru, bendru sutarimu, darbdavio iniciatyva, gali būti reikalaujama apie išėjimą iš darbo pranešti prieš tam tkrą laiką, išeinančiajam gali tekti sumokėti atostogų išmokas, kompensaciją ir t.t. - žr. LR Darbo kodeksą, pasitarkite su savo buhalteriu.

Neturėtų būti dviejų pirmininkų vienu metu, todėl vieno asmens veiklos ir darbo pabaigos, o kito asmens veiklos ir darbo pradžios procesus reikėtų gerai apgalvoti ir suderinti, atsižvelgiant į konkrečias aplinkybes.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas