Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / MOKESČIAI / Kas ir kokius mokesčius privalo mokėti bendrijoje

Ar garažų bendrijos turi detalizuoti tikslinio mokesčio dedamąsias, nes pirmininkė aiškina, kad neprivaloma detalizuoti tikslinį mokestį ir reikalauja mokėti tiek kiek nurodo pirmininkas.

Neredaguotas klausimas:
Laba diena, noriu žinoti ar garažų bendrijos turi detalizuoti tikslinio mokesčio dedamasias, nes pirmininkė aiškina, kad neprivaloma detalizuoti tikslinį mokestį ir reikalauja mokėti tiek kiek nurodo pirminiais.
Klausimą uždavė: Vilma, 2022-11-09
Paskutinė redakcija: 2022-11-10
Reitingas:
(balsavo 0)

Garažų bendrijoms, kaip ir daugiabučių namų bendrijoms, taikomos to paties Bendrijų įstatymo nuostatos. Savininkai turi žinoti, už ką ir kiek moka. Be to, mokesčiai turi būti priskaitomi pagal bendrijos narių patvirtintą biudžetą (metines planuojamų pajamų ir išlaidų sąmatas tvirtina bendrijos narių visuotinis susirinkimas, jomis turi vadovautis ir pirmininkas, ir buhalteris).

Nėra normalu mokėti vieną bendrą sumą, reikėtų mokestiniame pranešime nurodyti, pavyzdžiui, kiek mokama pirmininko atlyginimui, kiek buhalteriui, kiek už bendrą elektrą, kiek kitoms išlaidoms ar kaupimui. Taip pat bendrijos pirmininaks turi detaliai išaiškinti su mokesčiais susijusius klausimus savininkams. 

Kuo daugiau skaidrumo - tuo mažiau klausimų ir daugiau pasitikėjimo.

Komentarai (1) 1-1
  1. Vygantas

    2023-09-03, 15:41:19
    Laba diena, turiu klausima. Ar normalu, kad bendrijos imone, garazo savininka paduoda teisma po penkeriu metu uz metinio mokescio nemokejima? Kai pats savininkas nebuvo nej karto informuotas laisku, el.pastu ar telefonu. Juk savininkas turi zinot uz ka ir kiek moka.

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas