Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / MOKESČIAI / Kas ir kokius mokesčius privalo mokėti bendrijoje

Asmuo pastate nuosavybės teise valdo ir butą, ir patalpas rūsyje. Moka bendrijai mokesčius tik nuo buto ploto, argumentuodamas, kad rūsio patalpos Registrų centro išraše neįvardintos kaip naudingasis plotas. Kaip priversti buto ir patalpų savininką mokėti už visą jo valdomą turtą. Kaip susigrąžinti permokas tiems bendrijos nariams, kurie mokėjo neproporcingas įmokas?

Neredaguotas klausimas:
Bendraturtis pastate valdo buta ir patalpas rusyje. Moka b-jai tik nuo buto ploto argumentuodamas,kad rusio patalpos Vi reg centre neivardintos kaip naud. plotas Zum 2009 isak 522 teigia, kad imokos privalomos nuo viso ( buto ir patalpu) valdomo ploto. Kai priversti bendrasavininks moketi uz visa valdoma turta. Kaip susigrazinti prmokas tiems b-jos nariams kurie mokejo neproporcingas imokas?
Klausimą uždavė: Vytautas, 2022-11-22
Paskutinė redakcija: 2022-11-29
Reitingas:
(balsavo 0)

Kai asmuo nuosavybės teise valdo ne butą, bet negyvenamąsias patalpas, kurių naudingasis plotas nėra nurodomas registrų duomenų išrašuose, o nurodomas tik jų bendrasis plotas, mokestiniai įnašai priskaitomi pagal tų patalpų bendrąjį plotą (vadovaujantis tam vikromis Aukščiausiojo Teismo nutartimis ir Civilinio kodekso 1.5 straipsnyje įtvirtintais teisingumo, protingumo ir sąžiningumo principais, taip pat Daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) investicijų plano rengimo tvarkos apraše įtvirtintomis nuostatomis).

Bendrijos pirmininkas privalo rūpintis, kad mokesčiai būtų priskaitomi teisingai ir kad savininkai kiekvieną mėnesį gautų mokestinius pranešimus. Jeigu savininkas nesumoka jam priskaitytų mokestinių įnašų, susidariusią skolą bendrija turi išieškoti. Jeigu raginamosios priemonės nepadeda, skolos išieškomos teismine tvarka (jeigu reikėtų pagalbos parengti dokumentus teismui, kreipkitės į advokatą).

Dėl permokų - atitaisyti situaciją nėra paprasta, taip pat gali kilti klausimų, nuo kada skaičiuoti nepriemoką, kas kaltas dėl atsiradusios nepriemokos ir t.t. Mums nėra žinomos jūsų situacijos konkrečios detalės, patartume pasikonsultuoti su advokatu.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas