Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / KITI KLAUSIMAI APIE BENDRIJOS VEIKLĄ

Ar mano bute esantys langai yra namo bendroji nuosavybe?

Neredaguotas klausimas:
Ar mano bute esantys langai yra namo bendroji nuosavybe?
Klausimą uždavė: Vidas, 2023-04-25
Paskutinė redakcija: 2023-04-26
Reitingas:
(balsavo 0)

Prašytume patikslinti ir šiek detalizuoti klausimą - kieno bendroji nuosavybė (ar buto bendraturčių, ar klausiate apie namo savininkų bendrojo naudojimo objektus?), kodėl kylą toks klausimas, su kuo tai susiję?...

Jeigu tai susiję su langų keitimu, gal jums aktualus būtų šis Statybos inspekcijos paaiškinimas:

"Statybos inspekcija informuoja, kad jeigu planuojate mieste keisti daugiabučio gyvenamojo pastato langą (-us), nereikės rengti paprastojo remonto aprašo ir gauti statybą leidžiančio dokumento (SLD). Tačiau tik tuo atveju, jeigu naujojo lango spalva, matmenys, suskaidymas bus tokie patys, kaip ir senojo lango.

Tačiau jei tokiame pastate bus įrengiami nauji langai, kurių keičiama spalva, matmenys ar suskaidymas, tai tokiu atveju turi būti gaunamas butų ir kitų patalpų savininkų daugumos sutikimas (t.y. 50 procentų +1 balsas), įformintas protokolu, parengiamas paprastojo remonto aprašas ir kreipiamasi į savivaldybės administraciją dėl SLD išdavimo.

Statybos inspekcija atkreipia dėmesį, kad spalva laikoma nepakitusia, kai parenkami trys gretimi spalvos atspalviai, vadovaujantis bet kuriuo spalvų paletės katalogu, kuriame yra ne mažiau kaip 1000 spalvų ir atspalvių." 

 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas