Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / MOKESČIAI / Kaip paskirstomi (priskaitomi) mokesčiai bendrijoje

Ar mokestiniuose pranešimuose turi būti kas mėnesį nurodytas kiekvienam butui atskirai jų sukauptas kaup.lėšų likutis?

Neredaguotas klausimas:
Laba diena, norėjau paklausti ar mokestiniuose pranešimuose turi būti kas mėnesį nurodytas kiekvienam butui atskirai jų sukauptas kaup.lėšų likutis?
Klausimą uždavė: Saulė, 2023-11-16
Paskutinė redakcija: 2023-11-16
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrijų įstatyme nustatyta, kad "visos butų ir kitų patalpų (pastatų) savininkų lėšos, esančios kaupiamųjų lėšų sąskaitoje, įskaitant lėšas, surinktas ir (arba) naudojamas pastato (pastatų) ar jo (jų)  bendrojo naudojimo objektams atnaujinti, į apskaitą įtraukiamos ir tvarkomos kiekvienam daugiabučiam namui ir kiekvienam butų ir kitų patalpų (pastato) savininkui atskirai". Buhalterinėje apskaitoje turi aiškiai matytis, kiek kuriam savininkui buvo priskaityta kaupiamųjų įnašų, kiek tų įnašų savininkai įnešė (gal yra skolingi), o mokestiniuose pranešimuose tokia informacija irgi galėtų būti (praktije turbūt dažniausiai nėra teikiama).

Atkreipiame dėmesį į tai, kad butų ir kitų patalpų savininkų sukauptos lėšos namui (statiniui) atnaujinti pagal privalomuosius statinių naudojimo ir priežiūros reikalavimus, yra ne asmeninė, bet bendroji dalinė butų ir kitų patalpų savininkų nuosavybė (žr. Civilinio kodekso 4.82 str. 4 dalį).

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas