Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / BUHALTERINĖS APSKAITOS TVARKYMAS / Kiti buhalterinės apskaitos ypatumai

Ar namų bendrija (kuri nevykdo komercinės veiklos tik planuojama GPM parama iš FA) privalo vesti buhalterinę apskaitą dvejybiniais įrašais? Jei taip kokį apskaitos standartą turi taikyti? Ačiū.

Neredaguotas klausimas:
Laba diena, Ar namų bendrija (kuri nevykdo komercinės veiklos tik planuojama GPM parama iš FA)privalo vesti buhalterinę apskaitą dvejybiniais įrašais? Jei taip kokį apskaitos standartą turi taikyti? Ačiū.
Klausimą uždavė: Lina, 2022-06-27
Paskutinė redakcija: 2022-06-27
Reitingas:
(balsavo 0)

Pagal šiuo metu galiojantį Buhalterinės apskaitos įstatymą (žr. 4 straipsnį) subjektai, turintys teisę pasirinkti supaprastintą apskaitą:
1) gyventojai, kurie vykdo ekonominę veiklą;
2) neribotos civilinės atsakomybės juridiniai asmenys, kurie nėra pridėtinės vertės mokesčio mokėtojai ir neturi samdomų darbuotojų ataskaitiniais ir praėjusiais finansiniais metais;
3) pelno nesiekiantys ribotos civilinės atsakomybės juridiniai asmenys, kurie neturi samdomų darbuotojų ataskaitiniais ir praėjusiais finansiniais metais ir kurių pajamos ir (arba) gautos finansavimo sumos per praėjusius ir užpraeitus finansinius metus neviršijo 30 000 eurų, išskyrus juridinius asmenis, priskiriamus viešojo sektoriaus subjektams, taip pat religines bendruomenes, bendrijas ir centrus;
4) religinės bendruomenės, bendrijos ir centrai, kurių pajamos iš ūkinės komercinės veiklos per praėjusius finansinius metus neviršijo 15 000 eurų.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas