Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / MOKESČIAI / Kaip paskirstomi (priskaitomi) mokesčiai bendrijoje

Ar neįrengtos, tačiau įregistuotos palėpės savininkui gali būti priskaitomi bendriji mokesčiai pagal CK 4.82 str. 3 dalį ?

Neredaguotas klausimas:
Ar neįrengtai, taąiau įregistuotai palėpei gali būti skaičiuojami mokesčiai pagal CK 4.82 str. 3 dalį ?
Klausimą uždavė: Romualdas, 2022-04-05
Paskutinė redakcija: 2022-04-05
Reitingas:
(balsavo 0)

Taip, palėpė - irgi dalis pastato, tai kita patalpa. Jeigu palėpė nėra bendra, o įregistruota kaip kieno nors asmeninė nuosavybė, savininkui turi būti priskaitoma bendrųjų mokesčių dalis. Kai nėra nuordytas naudingasis plotas, laikoma, kad bendrasis plotas yra naudingasis. Įrengimo lygis ir naudojimosi dažnumas nėra svarbūs. Visi savininkai ir jų įregistruotos dalys būna pateikiamos "Butų (kitų patalpų) sąraše pastate", tikį dokumentą parengia VĮ Registrų centras.

Komentarai (1) 1-1
  1. Virginija

    2022-11-14, 19:48:41
    Kuo remiantis teigiate, kad jei nėra nurodytas palėpės naudingas plotas, laikoma, kad visas plotas yra naudingas. Atkreipiu dėmesį, kad pagal LR CK apmokestinamas tik naudingas plotas. O neįrengta pastogė nėra naudingas plotas.

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas