Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / MOKESČIAI / Kas ir kokius mokesčius privalo mokėti bendrijoje

Ar privalau mokėti už tokias paslaugas, kurios yre ne bendro naudojimo, pvz.,vaikų žaidimų aikštelės perdažymas ar automobilių aikštelės riboženklių statymas, jei aš neturiu nei vaikų, nei automobilio?

Neredaguotas klausimas:
Lada diena, ar privalau mokėti už tokias paslaugas, kurios yre ne bendro naudojimo, pvz.vaiku žaidimų aikštelės per dažymas ar automobilių aikštelės riboženklių statymas, jei aš neturiu nei vaikų, nei automobilio?
Klausimą uždavė: Daiva, 2022-03-06
Paskutinė redakcija: 2022-03-07
Reitingas:
(balsavo 0)

Visi savininkai privalo proporcingai mokėti už priežiūrą ir atnaujinimą pagal privalomuosius priežiūros reikalavimus visų bendrojo naudojimo objektų, kurie yra įtraukti į bendrojo naudojimo objektų aprašą, priskiriant tuos objektus visiems savininkams. Bendrojo naudojimo objektų aprašą tvirtina bendrijos narių visuotinis susirinkimas. Jeigu kalba eitų apie bendrojo naudojimo objektų pagerinimą (modernizavimą) arba apie naujų bendrojo naudojimo objektų įsigijimą, tam turėtų pritarti ir daugiau nei pusė visų savininkų.

Bendrojo naudojimo objektų apraše gali būti nurodyta, kad tam tikri objektai priskiriami tik tam tikrų butų (ptalpų) savininkams - tokiu atveju, naudojimosi tais atskrais bendrojo naudojimo išlaidos galėtų būti priskiriamos tik daliai savininkų - tiems, kurie naudojasi. 

Jeigu automobilių aikštelės vietos nėra sužymėtos ir nėra priskirtos konkretems asmnims, jeigu automobilius aikštelėje gali statyti visi savininkai ir visų savininkų svečiai, jeigu žaidimų aikštele gali naudotis visų savininkų vaikai ir visų savininkų svečiai vaikai, manytina, kad tai bendrojo naudojimo objektai, priskirti visiems savininkams, tokiu atveju visi savininkai proporcingai ir turėtų mokėti bendruosius šių objektų priežiūros mokesčius.

Jeigu kuris nors savininkas šiuo metu neturi automobilio ir nesinaudoja aikštele, galbūt tai nereiškia, kad rytoj automobilio jis neturės arba kad jo nuomininkas arba naujas to buto savininkas automobilio irgi neturės, taip pat tai nereiškia, kad bendroje aikštelėje automobilio nepastatys jo svečias arba kad nestovės aikštelėje pas jį atvykęs greitosios pagalbos automobilis ir pan. ... 

PASTABA. Tai tik apibendrintas komentras, situacijų būna įvairių, jas vertinant būna atsižvelgti į konkrečius faktus, į savininkų susitarimus dėl naudojimosi tam tikru objektu ir t.t. 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas