Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / MOKESČIAI / Kas ir kokius mokesčius privalo mokėti bendrijoje

Jei įsteigtume namo bendriją ir jei būtų kaimynų, kurie nemokėtų komunalinių mokėsčių, ar nebūtų ta dalis permesta kitiems savininkams sumokėti?

Neredaguotas klausimas:
Sveiki jai tampame namo brndrija.jai bus kaimynų kurie nemokės komunalinių nebus jie išmėtomi ant kitų gulyventoju ?
Klausimą uždavė: BKU, 2022-03-11
Paskutinė redakcija: 2022-03-15
Reitingas:
(balsavo 0)

Įsteigus bendriją visi bendrieji mokesčiai būtų proporcingai priskaitomi visiems butų (patalpų) savininkams. Pagal bendrijos su paslaugų teikėjais pasirašytas sutartis atsiskaityti, žinoma, reikėtų. Verta bendrijos biudžete patvirtinti, rinkti ir turėti šiek tiek lėšų nenumatytoms ūkio išlaidoms, taip pat ir tokioms kaip susidariusių įsiskolinimų laikinas padengimas. Žodį "laikinas" pabrėžiame todėl, kad skolos niekur nedingsta, skolas iš skolininkų bendrija privalo išieškoti. Pateikus ieškinį dėl skolos išieškojimo teismai greitai priima sprendimą, o sprendimui įsigaliojus antstoliai irgi greitai vykdo savo darbą. Bendrijos priskaitytus mokesčius per antstolius susimokėjęs savininkas dažniausiai pradeda mokėti nedelsdamas. 

Nesvarbu, kas yra bendrojo naudojimo objektų valdytojas - ar bendrija, ar savivaldybės paskirtasis administratorius, ar pagal jungtinės veiklos sutartį veikiantis įgaliotasis asmuo, bet kuriuo atveju bendrieji mokesčiai yra proporcingai priskaitomi visiems butų (patalpų) savininkams, jie visi tuos mokesčius turi mokėti, o skoloms išieškoti yra taikomi veiksmingi teisiniai būdai.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas