Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PAJAMŲ IR IŠLAIDŲ SĄMATA (BIUDŽETAS), PIRKIMAS / Kaip organizuoti pirkimą bendrijoje

Ar privaloma bendrijoje pasitvirtinti pirkimo taisykles?

Neredaguotas klausimas:
{quest_orig}
Klausimą uždavė: , 2021-02-09
Paskutinė redakcija: 2021-02-09
Reitingas:
(balsavo 0)

Teisės aktais bendrijos šiuo metu nėra įpareigotos laikytis kokių nors pirkimo taisyklių. Bendrijų įstatyme (žr. 16 straipsnio 1 dalies 7 punktą) tik yra įtvirtinta nuostata, kad bendrijos valdyba tvirtina paslaugų ir rangos darbų pirkimo sąlygas ir pirkimo ataskaitas – tai viena pagrindinių valdybos funkcijų. Kai bendrijoje valdyba nėra sudaroma, šios funkcijos priskiriamos bendrijos pirmininkui (jeigu aukščiausias bendrijos organas – susirinkimas nenusprendžia kitaip).

Siekiant, kad pirkimo procedūros bendrijoje vyktų kuo sklandžiau ir kuo skaidriau, jas galima reglamentuoti vidiniais bendrijos dokumentais, galima pasitvirtinti ir pirkimo taisykles (apibrėžti pirkimo principus ir konkrečią tvarką). Kiekviena bendrija (bendrijos narių visuotinis susirinkimas) turi nuspręsti, kaip, kokiu būdu reglamentuos prekių, darbų ir paslaugų pirkimą pagal patvirtintą bendrijos biudžetą. Kiekviena bendrija turi nuspręsti, ar jai reikalingos pirkimo taisyklės, o jeigu reikalingos, tai kokios. 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas