Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Bendrijos pirmininko darbo sutartis

Ar su bendrijos pirmininku kiekvienai naujai kadencijai reikia sudaryti naują darbo sutartį, ar galima sudaryti vieną neterminuotą darbo sutartį, kuri bus nutraukta, kai pirmininkas išeis iš darbo savo noru arba nebus išrinktas. Kokie DK straipsniai.

Neredaguotas klausimas:
Laba diena, noriu paklausti ar su Bendrijos pirmininku kiekvienai naujai kadencijai reikia sudaryti naują Darbo sutartį, arba galima sudaryti vieną neterminuotą Darbo sutartį, kuri bus nutraukta, kai pirmininkas išeis iš darbo savo noru arba nebus išrinktas. Kokie DK straipsniai. Ačiū.
Klausimą uždavė: VALENTINA , 2021-06-29
Paskutinė redakcija: 2021-07-01
Reitingas:
(balsavo 0)

Darbo kodekso 67 str. 1 dalyje nustatyta, kad terminuota darbo sutartis sudaroma tam tikram laikui arba tam tikrų darbų atlikimo laikui. Bendrijų įstatyme nustatyta, kad Bendrijos pirmininko kadencija – treji metai, nei daugiau, nei mažiau.

Darbo kodekso 68 str. 4 dalyje įtvirtinta, kad terminuotų darbo sutarčių, kurių maksimalus terminas negali būti ilgesnis kaip penkeri metai, sudarymo galimybę su renkamais ar skiriamais darbuotojais (…) nustato kiti įstatymai, tokios sutartys gali būti sudaromos ar pratęstos įstatymo (mūsų nagrinėjamu atveju – Bendrijų įstatymo) nustatytu pagrindu ir kitos šio darbo kodekso straipsnio nuostatos joms netaikomos.

Vadovaujantis aptartu teisiniu pagrindu darytina išvada, kad su bendrijos pirmininku turi būti sudaroma terminuota darbo sutartis, darbo sutarties terminą apibrėžiant Bendrijų įstatymo 14 str. 2 dalyje nustatyta pirmininko kadencijos trejų metų trukme. Į darbo sutartį reikėtų įrašyti ne tik konkrečią datą, kada bendrijos pirmininkas pradeda dirbti, bet ir konkrečią data, kada terminuota darbo sutartis pasibaigs.

Terminuota darbo sutartis pasibaigia suėjus joje nustatytam terminui. Tuomet darbdavys – bendrija turi raštu konstatuoti darbo sutarties pasibaigimą. Sprendime turi būti nurodytas darbo sutarties nutraukimo pagrindas (pasibaigus darbo sutarties terminui) ir įstatymo norma, kurioje nurodytas darbo sutarties nutraukimo pagrindas (Darbo kodekso 65 str. 1 dalis), taip pat darbo santykių pasibaigimo diena.

Bendrijos pirmininko terminuota darbo sutartis gali būti pratęsta, vadovaujantis Bendrijų įstatymu, pavyzdžiui, jeigu tas pats asmuo bendrijos narių visuotiniame susirinkime yra išrenkamas antrai kadencijai, tokiu atveju įforminamas sutarties pakeitimas (sutarties priedas), sutartis pratęsiama naujam kadencijos laikotarpiui (dar trejiems metams).

Bendrijos pirmininko terminuota darbo sutartis gali būti nutraukta bendrijos pirmininko arba bendrijos narių visuotinio susirinkimo iniciatyva.

Darbo sutarties nutraukimo pagrindas gali būti įvairus, žr. DK 54, 55, 56, 57, 58, 59, 104 str., galbūt ir dar kitus.

Komentarai (2) 1-2
  1. stase

    2023-01-13, 14:45:23
    laba diena 2022m balandzio men vyko sodu bendrijos rinkiminis-ataskaitinis susirinkimas kurio metu vyko rinkimai sodu bendrijos pirmininko .valdybos nariu ir revizijos komisijos, iki siol neaisku kas nutiko su pirmininko isrinkimu ""gandu"" lygyje jo nepatvirtino registru centras .Kaip galima issiaiskinti ar tai tiesa ir jei tiesa kaip elgtis. Esu rinkta revizijos komisijos nare ar esame legaliai patvirtinti ar ne informacija slepiama niekas neaisku ar kas nors galioja ano meto susirinkimo rinkimai ,itariama kad atlyginimus gauna ir pirmininkas ir buhaltere.Mano supratimu jei pirmininko nepatvirtino registru centras tai ar galioja jo sudaryta darbo sutartis su buhaltere .koks butu teisinis kelias visa tai issiaiskinti
  2. Aliona

    2023-02-28, 10:50:03
    Miela ponia, jeigu pirmininkas neišrinktas ar galioja sutartis pasirašyta su buhalterę . prastas tamstos supratimas , įmonėje kurioje keičiasi valdytojai , direktoriai , taip pat ir pirmininkai nemačiau tokio įstatymo , kad būtų atleidžiami visi joje dirbantys darbuotojai Buhalteris nerenkamas visuotiniame susirinkime - buhalteris samdomas asmuo pagal darbo sutartį .

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas