Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PAJAMŲ IR IŠLAIDŲ SĄMATA (BIUDŽETAS), PIRKIMAS / Kaip organizuoti pirkimą bendrijoje

Ar teisingai suprantu, kad naujai įsigaliojęs aprašas (https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/4949f900eb0211ed9978886e85107ab2) mūsų kaip bendrijos neliečia, ir mums nereikia organizuoti prikimų per centralizuotą pirkimų sistemą (https://epc.cpo.lt/)? Tokį klausimą užduodu iš to, kad: 1. Šiame naujame įstatyme 1 punkte yra nurodyta kas yra administratorius: ... veikiančio pagal Daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų administravimo nuostatus ... 2. O pasižiūrėjus į tą 1 punkte minimo kito įstatymo (https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.452274/asr) 1 punktą matosi patikslintas administratoriaus apibrėžimas: ... paskirto Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 4.84 straipsnyje ... 3. Ir galiausiai pasižiūrėjus CK 4.84 (https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.8A39C83848CB/asr), ten aiškiai yra parašyta: butų ir kitų patalpų savininkų bendrosios dalinės nuosavybės administravimas, kai šie savininkai neįsteigę bendrijos arba nesudarę jungtinės veiklos sutarties Taigi, ar išeina taip, kad mes, kaip bendrija, ir toliau galime vykdyti pirkimus pagal savo pasitvirtintą tvarką?

Neredaguotas klausimas:
Sveiki, Ar teisingai suprantu, kad naujai įsigaliojęs įstatymas (https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/4949f900eb0211ed9978886e85107ab2) mūsų kaip bendrijos neliečia, ir mums nereikia organizuoti prikimų per centralizuotą pirkimų sistemą (https://epc.cpo.lt/)? Tokį klausimą užduodu iš to, kad: 1. Šiame naujame įstatyme 1 punkte yra nurodyta kas yra administratorius: ... veikiančio pagal Daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų administravimo nuostatus ... 2. O pasižiūrėjus į tą 1 punkte minimo kito įstatymo (https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.452274/asr) 1 punktą matosi patikslintas administratoriaus apibrėžimas: ... paskirto Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 4.84 straipsnyje ... 3. Ir galiausiai pasižiūrėjus CK 4.84 (https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.8A39C83848CB/asr), ten aiškiai yra parašyta: butų ir kitų patalpų savininkų bendrosios dalinės nuosavybės administravimas, kai šie savininkai neįsteigę bendrijos arba nesudarę jungtinės veiklos sutarties Taigi, ar išeina taip, kad mes, kaip bendrija, ir toliau galime vykdyti pirkimus pagal savo pasitvirtintą tvarką? Ačiū už bet kokią informaciją.
Klausimą uždavė: Saulius (pirmininkas), 2023-05-12
Paskutinė redakcija: 2023-05-14
Reitingas:
(balsavo 0)

Jūsų paminėtas pirkimo tvarkos aprašas taikomas savivaldybių paskirtiesiems administratoriams, kurie yra paskiriami tuomet, kai daugiabučio namo savininkai nėra įsteigę bendrijos ir nėra sudarę jungtinės veiklos sutarties (nes bendrojo naudojimo objektus prižiūrėti būtina, kai savininkai patys to nedaro, savivaldybė paskiria). Bendrijoms šis aprašas nėra taikomas, bet, žinoma, bendrija gali nusistatyti savo vidinę pirkimo tvarką, jeigu tam būtų poreikis. 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas