Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PAJAMŲ IR IŠLAIDŲ SĄMATA (BIUDŽETAS), PIRKIMAS / Kaip organizuoti pirkimą bendrijoje

Kokius veiksmus turėtume atlikti toliau, jei visuotinio susirinkimo metu gautume 51 pritariantį balsą? Nuo kokios darbų pirkimo sumos reikalingas viešas pirkimų konkursas? Kiek daugiausiai reiktų surinkti pasiūlymų iš įmonių, kurios galėtų atlikti tokius darbus ?

Neredaguotas klausimas:
Sveiki, planauojame atnaujinti ( nuplauti ir perdažyti) daugiabučio namo fasadą ir šiek tiek paremontuoti stogą. Pilna namo renovacija buvo padaryta 2009 metais. Remiantis namo techninio prižiūrėtojo kasmetiniu apžiūros aktu norime atlikti šiuos darbus. Noriu paklausti kokius veiksmus turėtume atlikti toliau, jei visuotinio susirinkimo metu gautume 51 pritariantį balsą? Nuo kokios darbų pirkimo sumos reikalingas viešas pirkimų konkursas? Kiek daugiausiai reiktų surinkti pasiūlymų iš įmonių, kurios galėtų atlikti tokius darbus ? pagarbiai, Asta
Klausimą uždavė: Asta, 2023-04-21
Paskutinė redakcija: 2023-04-21
Reitingas:
(balsavo 0)

Viešieji pirkimai bendrijoje nėra privalomi. Bendrija gali pasitvirtinti savo pirkimo tvarką, betji irgi nėra privaloma.

Pirkimas bendrijoje gali būti organizuojamas vadovaujantis bendrijos narių (savininkų) sprendimais, valdymo organų sprendimais. Bendrijos nariai (savininkai) gali priimti konkretų sprendimą dėl konkrečios paslaugos teikėjo ir jo paslaugos kainos arba gali priimti sprendimą tik dėl biudžeto, skiriamo konkrečiai paslaugai, ir įgalioti valdymo organą organizuoti apklausą ir parinkti paslaugų teikėją neviršijant nustatyto biudžeto ir pan. Valdymo organų nariai irgi turėtų prisiminti skaidrumo ir atsikaitomumo principą, naudos savininkams siekimo tikslą, komunikacijos svarbą, galimybę rinktis, gerąją praktiką ir pan. 

Taip pat atkreipiame dėmesį į tai, kad didelės apimties ir daug kainuojančius darbus, kai jie nėra skubūs, reikėtų įtraukti į ilgalaikį planą (2 ir daugiau metų) ir prieš juos pradedant įgyvendinti sukaupti tam lėšų. Ilgalaikį planą tvirtina bendrijos nariai, kaupimo tarifą pagal ilgalaikį planą turi patvirtinti dauguma savininkų.


 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas