Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Bendrijos pirmininko kompetencija ir teisės, pareigos ir atsakomybė

Ar turi bendrija įgaliojimų, nepateikus konkretaus, suprantamo atsakymo dėl paskaičiuotų mokesčių dydžio, neišsiaiškinus pakeltame klausime (problemoje), grasinti arba imtis priemonių dėl elektros ir vandens tiekimo nutraukimo į man nuosavybės teise priklausančias patalpas, argumentuodami tuo, kad neapmokėta pateikta sąskaita?

Neredaguotas klausimas:
Sveiki. Ar turi bendrija įgaliojimų, nepateikus konkretaus, suprantamo atsakymo dėl paskaičiuotų mokesčių dydžio, neišsiaiškinus pakeltame klausime (problemoje), grasinti arba imtis priemonių dėl elektros ir vandens tiekimo nutraukimo į man nuosavybės teise priklausančias patalpas, argumentuodami tuo, kad neapmokėta pateikta sąskaita? Busiu dėkingas už Jūsų atsakymą
Klausimą uždavė: Marius, 2022-12-08
Paskutinė redakcija: 2022-12-09
Reitingas:
(balsavo 0)

Klausimus bendrijos pirmininkui pateikite raštu. Pagal Bendrijų įstatymo 14 str. 7 dalį "Visi butų ir kitų patalpų (pastatų) savininkų raštu bendrijos pirmininkui pateikti prašymai, skundai ir kiti dokumentai registruojami ir nagrinėjami bendrijos įstatuose nustatyta tvarka. Bendrijos pirmininkas privalo per 10 darbo dienų nuo buto ar kitų patalpų (pastato) savininko kreipimosi gavimo dienos suteikti išsamią informaciją apie bendrijos organų sprendimus, bendrijos turtą, kaupiamąsias lėšas, įmokas ir kitus privalomus mokėjimus, susijusius su bendrijos veikla."

Jeigu pirmininkas nereaguoja į prašymą, galite skųsti jį savivaldybei.

Taip, bendrija gali imtis priemonių skoloms išieškoti. Jeigu bendrija kreipsis į teismą dėl jūsų skolos, teismas skolą greitai priteis, suteikdamas jums šiek tiek laiko paaiškinti, kodėl nemokate, ar yra tam teisėtas pagrindas. Per nurodytą laiką negavus jūsų atsiliepimo, teismo sprendimas įsigalios, galės pradėti dirbti antstolis. Jeigu pateiksite pagrįstą atsiliepimą ir prasidės teisminis ginčas, teismas procese, žinoma, priims sprendimą.
 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas