Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Bendrijos pirmininko kompetencija ir teisės, pareigos ir atsakomybė

Ar yra kokios nors galimybės apsisaugoti daugiabučio bendrijos pirmininkui nuo bendrijos narių perteklinio pageidavimo gauti informaciją apie bendrijos veiklą - kai prašoma pateikti visus dokumentus apie kiekvieną bendrijoje atliekamą remonto darbą, nors apie tai buvo svarstyta ir nutarta susirinkimuose.

Neredaguotas klausimas:
Laba diena, noriu paklausti ar yra kokios nors galimybės apsisaugoti daugiabučio bendrijos pirmininkui nuo bendrijos narių perteklinio pageidavimo informacijos gavimui apie bendrijos veiklą. Kai prašoma pateikti visi dokumentai su kiekvienu bendrijoje atliekamu remonto darbu, nors apie tai buvo svarstyta ir nutarta susirinkimuose.
Klausimą uždavė: Regina, 2022-01-03
Paskutinė redakcija: 2022-01-03
Reitingas:
(balsavo 0)

1. Su UAB "Skaidri apskaita" bendradarbiaujančių bendrijų visos sąskaitos iš karto keliamos į e. savitarną "Dnsb.eu", prie kurios prisijungę savininkai gali bet kada matyti, kiek, kam buvo išleista bendrų pinigų. Savitarnoje kai kurie pirmininkai teikia ir patvirtintus metinius biudžetus, ir protokolus, ir bendrijos pasirašomas sutartis, dar trumpai aprašo vykdomą veiklą - toks skaidrumas suteikia pasitikėjimo, kyla mažiau klausimų (juk veikla vykdoma siekiant bendrų tikslų ir yra leidžiami bendri pinigai, todėl slėpti nėra ko).

2. Jeigu susirinkime buvo patvirtinta darbams skirta suma ir patvirtinta, kad, pavyzdžiui, bendrijos pirmininkas arba valdyba sprendžia, kokias organizacijas samdyti ir kokias darbų sąmatas tvirtinti, besikreipiančiam asmeniui galima paaiškinti, kas ir kaip organizuojama, kaip vykdoma ir kad detaliai bus atsiskaitoma bendrijos narių visuotiniame ataskaitiniame susirinkime. Beje, ir Bendrijų įstatyme nurodyta, kad bendrijos valdyba "tvirtina paslaugų ir rangos darbų pirkimo sąlygas ir pirkimo ataskaitas" (16 str.). O galbūt jūsų bendrijoje yra patvirtinta individuali pirkimo tvarka, kurią būtų galima priminti?...

3. Besikreipiantiems savininkams taip pat galima priminti, kad reviziją, pasibaigus metams, atliks bendrijos revizorius (revizijos komisija) ir kad revizijos ataskaita bus pateikta visiems savininkams (tam revizorius ir yra renkamas, kad ne kiekvienas narstytų visus dokumentus, o paskirtas asmuo). Jeigu abejonės labai rimtos, daugiau nei penktadalis bendrijos narių gali pareikalauti revizijos ir anksčiau, metams nepasibaigus.

4. Reikėtų paaiškinti savininkams, kad visi klausimai ir prašymai turi būti pateikti bendrijos pirmininkui raštu, o jeigu nepakanka paaiškinimo apie situaciją ir yra reikalaujama pateikti tikrinimui dokumentus, be kita ko, galima paprašyti raštu pateikti, kokiu pagrindu ir kokiu tikslu to prašoma ir kam tai bus naudojama. Žinoma, reikia laikytis Bendrijų įstatymo reikalavimo - išsamius paaiškinimus savininkams pateikti per 10 darbo dienų (žr. 14 str. 7 dalį).

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas