Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / KAUPIAMOSIOS LĖŠOS / Kaupiamųjų lėšų tarifo nustatymas

Ar yra nustatyti įkainiai kaupiamosioms lėšoms rinkti daugiabučio bendrijoje?

Neredaguotas klausimas:
Ar yra nustatyti įkainiai kaupiamosioms lėšoms rinkti daugiabučio bendrijoje?
Klausimą uždavė: Eringa, 2021-04-27
Paskutinė redakcija: 2021-04-27
Reitingas:
(balsavo 0)

Vyriausybė yra patvirtinusi mažiausią kaupiamosios įmokos dydį: daugiabučiams namams, kurių naudingas plotas iki 3000 kv.m – 0,05 Eur už kv. m, o kurių naudingas plotas 3000 kv.m ir daugiau – 0,03 Eur už kv. m. Pastatytų naujų, rekonstruotų ir atnaujintų (modernizuotų) namų savininkams jų sprendimu 5 metus nuo statybos užbaigimo taikomas 50 procentų mažesnis nei nustatytas mažiausias mėnesinės kaupiamosios įmokos tarifas.

Padidinti mažiausią įmokos dydį galima daugiau nei pusės visų savininkų sprendimu.

Svarbu pažymėti, kad Vyriausybė yra nustačiusi ir didžiausią kaupiamosios įmokos dydį. Taip saugomi mažiau finansinių galimybių turintys asmenys, taip skatinamas ilgalaikis privalomųjų darbų planavimas. Pagal specialią formulę apskaičiuojamas didžiausias kaupiamosios įmokos mėnesinis tarifas šiuo metu yra 0,71 Eur už kv. m. Šis skaičius apskaičiuojamas pagal formulę „0,05 MMA : 45“, kur MMA yra Vyriausybės nustatyta minimali mėnesinė alga, o ji gali būti keičiama. Pasikeitus minimalios mėnesinės algos dydžiui, reikia perskaičiuoti ir didžiausią nustatytą kaupiamosios įmokos dydį.

DĖMESIO! Norint taikyti dar didesnį nei Vyriausybės nustatytas didžiausias kaupiamosios įmokos dydis, reikia gauti 100 proc. savininkų sutikimą. 

Komentarai (1) 1-1
  1. Ilona Rimkutė

    2021-05-31, 18:58:57
    Sveiki, ar gyvenamojo ploto savininkams( butams) ir gararažų savininkams kaupiamasis mokestis turi būti vienodas ar skirtingas?

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas