Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / MOKESČIAI / Kaip paskirstomi (priskaitomi) mokesčiai bendrijoje

Bendrijoje 2005 metais, visuotiniame gyventojų susirinkime, buvo priimtas sprendimas dėl keičiamų bendro naudojimo kanalizacijos ir vandentiekio vamzdžių, kurie keičiami buto savininkų lėšomis. 2022 metais, pasikeitus daugeliui butų savininkų, kai kurie nauji butų savininkai pareikalavo šį klausimą spręsti iš naujo, t.y bendrojo naudojimo kanalizacijos ir vandentiekio stovus keisti iš bendrijos lėšų. 64 proc. gyventojų jau yra pasikeitę savo lėšomis. Ar būtų teisinga, pasikeitusiųjų butų savininku atžvilgiu, dabar iš naujo kelti šį klausimą ir bendrojo naudojimo kanalizacijos ir vandentiekio stovus keisti iš bendrijos lėšų.

Neredaguotas klausimas:
Bendrijoje 2005 metais, visuotiniame gyventojų susirinkime buvo priimtas sprendimas dėl keičiamų bendro naudojimo kanalizacijos ir vandentiekio vamzdžių, kurie keičiami buto savininkų lėšomis. 2022 metais, pasikeitus daugeliui butų savininkų, kai kurie nauji butų savininkai pareikalavo šį klausimą spręsti iš naujo, t.y bendrojo naudojimo kanalizacijos ir vandentiekio stovus keisti iš bendrijos lėšų. 64 proc. gyventojų jau yra pasikeitę savo lėšomis. Ar būtų teisinga, pasikeitusiųjų butų savininku atžvilgiu, dabar iš naujo kelti šį klausimą ir bendrojo naudojimo kanalizacijos ir vandentiekio stovus keisti iš bendrijos lėšų.
Klausimą uždavė: Darius, 2022-07-12
Paskutinė redakcija: 2022-07-13
Reitingas:
(balsavo 0)

Iš jūsų pateiktos informacijos nėra visiškai aišku, koks tiksliai sprendimas buvo priimtas 2005 metais ir kodėl jis iki šiol nėra iki galo įgyvendintas. Neįsigilinus į detales sunku komentuoti, tačiau manytume, kad visų savininkų susirinkimo sprendimas, kol nėra pakeistas, tebegalioja. Kita vertus, bandant šį sprendimą pakeisti, tie 64 proc. savininkų (dauguma) turbūt balsuotų už tai, kad liktų galioti tas pats sprendimas (savininkų sprendimai priimami daugumos balsais).

Bendrijos kaupiamosios lėšos naudojamos bendrojo naudojimo objektams atnaujinti pagal privalomuosius jų priežiūros reikalavimus. Jeigu tokių lėšų trūktų arba jeigu savininkai nuspręstų atnaujinti bendrojo naudojimo objektus juos pagerinant, darbus turėtų finansuoti savininkai.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas