Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Bendrijos pirmininko kompetencija ir teisės, pareigos ir atsakomybė

Bendrijoje buvo samdomos valymo paslaugas teikiančios įmonės, dirbančios ne vienerius metus (pas mus) už gerą kainą ir kokybiškai. Atėjusi nauja pirmininkė po mėnesio vienašališkai nutraukė sutartis ir "pasamdė" savo įmonę atlikti tas paslaugas. Ar gali pirmininkė taip vienašališkai, nepasitarusi nei su gyventojais, nei su valdyba nutraukti esamas sutartis ir sudaryti naujas, neaišku, nei kokiomis kainomis ir sąlygomis?

Neredaguotas klausimas:
Bendrijoje buvo samdomos valymo paslaugas teikiančios įmonės, dirbančios ne vienerius metus (pas mus) už gerą kainą ir kokybiškai. Atėjusi nauja pirmininkė po mėnesio vienašališkai nutraukė sutartis ir "pasamdė" savo įmonę atlikti tas paslaugas. Ar gali pirmininkė taip vienašališkai, nepasitarusi nei su gyventojais, nei su valdyba nutraukti esamas sutartis ir sudaryti naujas neaišku nei kokiomis kainomis ir sąlygomis?
Klausimą uždavė: Mindaugas, 2022-07-18
Paskutinė redakcija: 2022-07-19
Reitingas:
(balsavo 0)

Pirmiausiai reikėtų paklausti pirmininko, kodėl ir kokiu pagrindu jis pakeitė paslaugų teikėjus (gal buvo tam pagrindo?).

Bendrijoje aukščiausias organas yra bendrijos narių visuotinis susirinkimas. Bendrijos nariai susirinkime (arba balsuodami raštu) turi patvirtinti metinę bendrijos pajamų ir išlaidų sąmatą (biudžetą), tai yra įtvirtinta Bendrijų įstatyme. Jeigu konkrečioms privalomosioms paslaugoms buvo nustatytas tam tikras leistinas bendras pajamų ir išlaidų dydis, bendrijos pirmininkas negali vienasmeniškai nuspręsti, kad už tas paslaugas paslaugų teikėjui mokės daugiau (atitinkamai priskaitys daugiau savininkų įnašų). Be to, pagal Bendrijų įstatymą bendrijos valdyba "tvirtina paslaugų ir rangos darbų pirkimo sąlygas ir pirkimo ataskaitas", taigi, pirmininkas pirkimą dar turi suderinti su valdyba. 

Būna, kad bendrijos nariai įgalioja bendrijos pirmininką arba valdybą (įrašoma į protokolą) pačiam (patiems) priimti sprendimus dėl paslaugų teikėjų parinkimo, neviršijant bendrijos narių nustatyto biudžeto, tuomet klausimų ir nesusipratimų būna mažiau.

Taip pat bendrijoje gali būti parengtos ir patvirtintos pirkimo taisyklės (tvarka), kurių turi laikytis bendrijos valdymo organai.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas