Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Bendrijos pirmininko kompetencija ir teisės, pareigos ir atsakomybė

Kaip galima sužinoti, ar sodų bendrijos pirmininkas yra įregistruotas registrų centre? Jeigu jis nėra registruotas, o save pristato kaip SB pirmininką, kokių reiktų imtis veiksmų jį pakeisti?

Neredaguotas klausimas:
Kaip galima sužinoti ar sodų bendrijos pirmininkas yra užsiregistravęs registrų centre? Ir jai jis nėra registruotas, o save pristato kaip SB pirmininką, kokių reiktų imtis veiksmų jį pakeisti?
Klausimą uždavė: Oksana, 2022-07-25
Paskutinė redakcija: 2022-07-26
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrijos pirmininkas po jo išrinkimo susirinkimo protokolą su visais jo priedais turi pateikti VĮ Registrų centrui tam, kad būtų įregistruotas vadovu. Patikrinti, ar tai yra padaryta, galima užsisakant VĮ Registrų centro išduodamą Juridinių asmnų registro dokumentą - Elektroninį sertifikuotą išrašą (galima užsakyti su istoriniais duomenimis arba be jų). Šiame dokumente yra duomenys apie bendrijos įregistravimo faktą, apie įregistruotus jos valdymo organus.

Jeigu bendrijos pirmininkas nėra įregistruotas arba jo kadencija jau pasibaigusi, reiškia, kad jis negali veikti de jure (negali atstovauti bendrijai, pasirašyti jos vardu sutartis ir pan.). Tokiu atveju reikėtų organizuoti bendrijos pirmininko rinkimus ir naująjį (arba perrinktą tą patį) bendrijos pirmininką įregistruoti. Bendrijos pirmininkas renkamas bendrijos narių susirinkime.

Komentarai (1) 1-1
  1. VIGANTAS

    2023-05-03, 15:40:24
    2014 m. bendrijos narių susirinkimo protokolu išrinktas sodų bendrijos pirmininkas. Įstatuose nėra nurodytas pirmininko kadencijos terminas. Susirinkimo metu nuo to laiko nebuvo sprendžiamas darbotvarkėje klausimas dėl pirmininko kadencijos pratęsimo ar perrinkimo. Klausimas: kiek trunka sodų bendrijos pirmininko kadencija? Dėkojame už atsakymą.

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas