Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Bendrijos pirmininko kompetencija ir teisės, pareigos ir atsakomybė

Bendrijos pirmininkas valdybos narių buvo išrinktas 2009 metais, nuo to laiko jokie rinkimai nevyko, tai ar pirmininkas dar turi įgaliojimus veikti bendrijos vardu, ar valdyba kuri buvo išrinkta tuo pačiu metu turi dar įgaliojimus veikti bendrijos labui? O gal bendriją galima likviduoti, juk pirmininko jau daug metų neturi oficialaus. Aišku registrų centre figūruoja įrašas apie išrinkimą.

Neredaguotas klausimas:
Bendrijos pirmininkas valdybos narių buvo išrinktas 2009 metais, nuo to laiko jokie rinkimai nevyko, tai ar pirmininkas dar turi įgaliojimus veikti bendrijos vardu, ar valdyba kuri buvo išrinkta tuo pačiu metu turi dar įgaliojimus veikti bendrijos labui? O gal bendriją galima likviduoti, juk pirmininko jau daug metų neturi oficialaus. Aišku registrų centre figūruoja įrašas apie išrinkimą
Klausimą uždavė: Rasa, 2022-05-12
Paskutinė redakcija: 2022-05-13
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrijos pirmininkas neįvykdė daug svarbių pareigų - neatnaujinti įstatai, neperrinkti valdymo organų nariai... Bendrija stagnuoja. Galima ją likviduoti arba galima atnaujinti veiklą. 
 
Apie likvidavimą žr. Bendrijų įstatymo 15 str. 3 dalyje: "Iki bendrijos valdybos kadencijos pabaigos visuotinis susirinkimas (įgaliotinių susirinkimas) turi išrinkti naują valdybą. Jeigu nauja bendrijos valdyba neišrenkama per 12 mėnesių nuo valdybos kadencijos pabaigos, ne mažiau kaip ketvirtadalis bendrijos narių (jeigu bendrija jungia kelis daugiabučius namus, – ne mažiau kaip ketvirtadalis bendrijos narių kiekviename daugiabučiame name) arba ketvirtadalis įgaliotinių, taip pat bendrijos valdyba turi teisę kreiptis į savivaldybės vykdomąją instituciją dėl bendrijos likvidavimo ir bendrosios dalinės nuosavybės teisės objektų administratoriaus skyrimo, vadovaujantis Civilinio kodekso ketvirtosios knygos XIV skyriumi."

Jeigu norėtumėte tęsti bendrijos veiklą, turėkite omenyje, kad įregistruotasis bendrijos pirmininkas dar gali įvykdyti savo pareigą - sušaukti bendrijos narių susirinkimą, kuriame būtų patvirtinti atnaujinti bendrijos įstatai ir išrinkti valdymo organų nariai, arba susirinkimą gali inicijuoti daugiau nei ketvirtadalis bendrijos narių. Svarbu, įvertinus konkrečią situaciją, teisingai įgyvendinti visas teisės aktuose numatytas procedūras. Dokumentus prieš registravimą Registrų centre turės patvirtinti notaras. Pagalbos galima pasiterauti www.bendrijukonsutavimas.lt.
 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas