Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Kas renka ir atšaukia bendrijos pirmininką iš pareigų

Bendrijos pirmininkas visiškai nevykdo visuotinio susirinkimo sprendimų. Remonto darbus atlieka priimdamas vienašališkus sprendimus, nederindamas su bendrijos nariais. Su bendrijos nariais visiškai nebendrauja ir į jokius klausimus neatsakinėja. Gal galite patarti, kaip galime atsisakyti dabartinio pirmininko paslaugų. Artimiausiu laiku bus visuotinas bendrijos susirinkimas ir norime išsirinkti naują bendrijos pirmininką.

Neredaguotas klausimas:
Bendrijos pirmininkas visiškai nevykdo visuotinio susirinkimo sprendimus. remonto darbus atlieka priimdamas vienašališkus sprendimus, nederindamas su bendrijos nariais, Su bendrijos nariais visiškai nebendrauja ir į jokius klausimus neatsakinėja. Gal galite patarti, kaip galime atsisakyti dabartinio pirmininko paslaugų, Artimiausiu laiku bus visuotinas bendrijos susirinkimas ir norime išsirinkti naują bendrijos pirmininką.
Klausimą uždavė: Julė, 2022-05-28
Paskutinė redakcija: 2022-05-30
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrijos pirmininką renka ir iš pareigų atšaukia bendrijos narių visuotinis susirinkimas. Už sprendimą atšaukti bendrijos pirmininką turi balsuoti daugiau nei 2/3 susirinkime dalyvaujančių bendrijos narių. Svarbu, kad būtų tinkamai įvykdytos susirinkimo organizavimo procedūros (žr. Bendrijų įstatymo 11 str. ir jūsų bendrijos įstatus). Geriau, kad į darbotvarkę iš karto būtų įtrauktas klausimas dėl bendrijos pirmininko atšaukimo ir naujo pirmininko rinkimo (pasiūlykite, pareikalaukite, kad būtų įrašytas, reikalavimas turi svorį, kai to reikalauja daugiau nei ketvirtadalis bendrijos narių).

Turint omenyje, kad reikės nutraukti su pirmininku pasirašytą darbo sutartį ir gali tekti sumokėti išmokas, reikėtų atsižvelgti ir į Darbo kodekso niuansus: bendrijos narių visuotinis susirinkimas gali priimti sprendimą atšaukti bendrijos pirmininką iš pareigų ir nuo tam tikros konkrečios dienos nutraukti su juo terminuotą darbo sutartį, vadovaujantis Darbo kodekso 104 str. 1 dalimi, tačiau pirmininko darbo sutarties nutraukimo darbdavio iniciatyva pagrindų gali būti ir kitų (pagrindą nustato bendrijos narių visuotinis susirinkimas):
•    Darbo sutarties nutraukimas šalių susitarimu (DK 54 straipsnis);
•    Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva be darbuotojo kaltės (DK 57 straipsnis);
•    Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva dėl darbuotojo kaltės (DK 58 straipsnis);
•    Darbo sutarties nutraukimas darbdavio valia (DK 59 straipsnis).
Reikia išrinki ir asmenį, kuris pasirašys sutarties nutraukimo įrašus.

Geriausia iš karto išrinkti ir naują bendrijos pirmininką arba paskirti laikinai pirmininko pareigas eisiantį asmenį - kad jis nedelsdamas sušauktų dar vieną susirinkimą naujam pirmininkui išrinkti.

Bendrijos vadovo pasikeitimas registruojamas Juridinių asmenų registre (teisininkai tikrina procedūrų atitikimą teisės aktų nuostatoms).

Tai bendri principai, o kiekviena situacija individuali.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas