Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Bendrijos pirmininko kompetencija ir teisės, pareigos ir atsakomybė

Bendrijos pirmininku pagal neterminuotą darbo sutarti dirbau nuo 2014 metų.Mano kadencija pasibaigė 2023 m.ir neišrinko kitai kadencijai, jokio prašymo dėl atleidimo nerašiau, tai ar priklauso išeitinė kopensacija ir kokia.

Neredaguotas klausimas:
Bendrijos pirmininku pagal neterminuotą darbo su tarti dirbau nuo 2014m.Mano kadencija pasibaigė 2023m.ir neišrinko kitai kadencijai,jokio prsšimo dėl atleidimo nerašiau,tai ar priklauso išeitinė kopensacija ir kokia.Ačiū.
Klausimą uždavė: Bronius, 2023-07-15
Paskutinė redakcija: 2023-07-17
Reitingas:
(balsavo 0)

Nėra gerai, kad jūsų darbo sutartis neterminuota, privalo būti terminuota, nes kadencija yra konkreti - treji metai. 

Darbo kodekso 69 straipsnyje apie terminuotos darbo sutarties pasibaigimą nurodyta:

1. Terminuota darbo sutartis pasibaigia suėjus terminui, išskyrus šio straipsnio 2 dalyje nurodytą atvejį.

2. Terminuota darbo sutartis tampa neterminuota, jeigu darbo santykiai faktiškai tęsiasi daugiau kaip vieną darbdavio administracijos darbo dieną suėjus terminui, išskyrus šio kodekso 67 straipsnio 3 dalyje nurodytą atvejį.

3. Jeigu darbo santykiai pagal terminuotą darbo sutartį tęsiasi ilgiau kaip vienus metus, apie darbo sutarties pasibaigimą suėjus terminui darbdavys privalo raštu įspėti darbuotoją ne vėliau kaip prieš penkias darbo dienas, o jeigu darbo santykiai pagal terminuotą darbo sutartį tęsiasi ilgiau kaip trejus metus, – ne vėliau kaip prieš dešimt darbo dienų. Pažeidęs šią pareigą, darbdavys privalo sumokėti darbuotojui darbo užmokestį už kiekvieną termino pažeidimo dieną, bet ne daugiau kaip už penkias ar dešimt darbo dienų.

4. Jeigu darbo santykiai pagal terminuotą darbo sutartį tęsiasi ilgiau kaip dvejus metus, darbo sutarčiai pasibaigus suėjus terminui, darbuotojui išmokama vieno mėnesio jo vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka.

5. Šio straipsnio 2 ir 3 dalių nuostatos netaikomos darbuotojams, nurodytiems šio kodekso 68 straipsnio 3 dalyje.

Jūsų atveju turbūt turėtumėte susitarti, pagal kokį Darbo kodekso staripsnį būsite atleistas: pagal 54, 57, 58, 59 ar dar kurį kitą... nuo to priklauso ir išmokos.

Detaliau jus galėtų pakonsultuoti Darbo inspekcijos konsultantai.
 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas