Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Bendrijos pirmininko kompetencija ir teisės, pareigos ir atsakomybė

Buvo atlikti namo siūlių remonto darbai. Atsiradus darbų trūkumams kreipiausi į pirmininką, kad samdyta firma pašalintų trūkumus. Trūkumai nėra šalinami ilgą laiką, prašant suteikti kontaktus įmonės, atlikusios darbus, pirmininkas išsisukinėja bei vengia bendravimo. Į ką kreiptis, kad būtu imtasi veiksmų įvertinant darbų kokybę bei kas kontroliuoja bendrijos veiklą, kur rašyti skundus. Kas gali priversti bei įpareigoti bendrijos vadovybę imtis vienų ar kitų veiksmų.

Neredaguotas klausimas:
Buvo atlikti namo siūlių remonto darbai. Atsiradus darbų trūkumams kreipiausi į pirmininką kad samdyta firma pašalintu trūkumus. Trūkumai nėra šalinami ilgą laiką, prašant suteikti kontaktus įmonės atlikusios darbus pirmininkas išsisukinėja bei vengia bendravimo. Kur kreiptis kad būtu imtasi veiksmų įvertinant darbų kokybę bei kas kontroliuoja bendrijos veiklą, kur rašyti skundus. Kas gali priversti bei įpareigoti bendrijos vadovybę imtis vienų ar kitų veiksmų.
Klausimą uždavė: Žydrūnas , 2022-10-02
Paskutinė redakcija: 2022-10-26
Reitingas:
(balsavo 0)

Pirmiausiai kreiptis ir aiškintis situaciją reikėtų su bendrijos pirmininku ir valdyba (neaišku, kokia buvo pasirašyta rangos sutartis, ar numatyti taisymo darbai, ar galioja garantija...). Darbų kokybę įvertinti gali tik tos srities specialistai, gali būti atlikta eilinė arba neeilinė pastato apžiūra pateikiant apžiūros aktą. Jeigu bendrijos valdymo organai nesiima reikalingų veiksmų, sprendimus gali priimti aukščiausias organas - bendrijos narių visuotinis susirinkimas, kaip jį gali sušaukti bendrijos nariai, skaitykite Bendrijų įstatymo 11 str. 1 dalį. Bendrijų veiklos kontrolę vykdo savivaldybės, skundą dėl to, kad bendrijos pirmininkas galimai nesilaiko teisės aktų ir nevykdo savo pareigų (reikėtų nurodyti, kokių konkrečių), galima rašyti savivaldybei.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas