Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / BUHALTERINĖS APSKAITOS TVARKYMAS / Kiti buhalterinės apskaitos ypatumai

Buvo užprotokoluota skaičiuoti žmonėms tarifu po 0,10 Eur už kvadratinį metrą už karšto ir šalto vandens priežiūrą, viskas kelis mėnesius buvo taip ir skaičiuojama, bet atėjo po to sąskaita jau mažesnė iš tiekėjo ir buhalterė sumažino visiems tarifus (ar ji galėjo tai padaryt) jei ne, tai kaip jai tai ištaisyti. Ir kas jai gresia už tai kad sumažino tarifą.

Neredaguotas klausimas:
Buvo uzprotokoluota skaičiuoti žmonem tarifa po 0,10 Eur uz kvadratini metrą uz karšto ir šalto vandens priežiūra, viskas kelis mėnesius buvo taip Ir skaičiuojama, bet atėjo po to sąskaita jau mažesnė iš tiekėjo ir buhalterė sumažino visiem tarifus( ar ji galėjo tai padaryt) jai ne, tai kaip jai tai ištaisyti. Ir kas jai gresia už tai kad sumažino tarifą.
Klausimą uždavė: Regina, 2022-08-19
Paskutinė redakcija: 2022-08-22
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrijos buhalteris turėtų vadovautis bendrijoje patvirtinta metine pajamų ir išlaidų sąmata (biudžetu) ir kitais bendrijos pirmininko nurodymais. Bendrijos pirmininkas vadovaujasi susirinkimų ir balsavimo raštu sprendimais. Savavališkai buhalteris neturėtų keisti įnašų dydžio (ne jis sprendžia, nebent susirinkimas būtų nurodęs įnašus proporcingai priskaityti pagal konkretaus paslaugų teikėjo kintamojo dydžio sąskaitas).

Jeigu metinėse finansinėse ataskaitose vėliau būtų matoma, kad susikaupė įnašų likutis, susirinkime bendrijos nariai spręstų, kaip jį panaudoti, jie taip pat spręstų, ar sumažinti, ar padidinti pirmiau biudžete nustatytą konkrečių įnašų dydį (tarifą).

Žinoma, dėl to, kad mažiau mokėjo, savininkai pretenzijų gal ir nereikš (turbūt būtų blogiau, jeigu būtų priskaityta daugiau), sumokėdami pagal mažesnį tarifą priskaitytus įnašus jie kaip ir pritaria tam...

Sprendimą, kaip šioje situacijoje elgtis, tegul priima bendrijos pirmininkas (valdyba). Galima gauti bendrijos narių sutikimą sumažinti tarifą, galima paaiškinti, kodėl sumažėjo, ir, jeigu niekas nepareiškė prieštaravimo, jį toliau taikyti, galima paaiškinti, kad buvo padaryta klaida ir grįžti prie didesnio tarifo...

Svarbu. Bendrijos nariai kitais metais turės patvirtinti bendrijos pirmininko metinę ataskaitą ir metines finansines ataskaitas, jeigu tinkamai argumentuosite, tikėtina, kad aprašytoji situacija nesutrukdys ataskaitas patvirtinti.
 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas