Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / MOKESČIAI / Kaip paskirstomi (priskaitomi) mokesčiai bendrijoje

Daugiabučiame name yra keičiami vandentiekio vamzdynai ir nuotekų stovai. Name yra 6 vamzdynai ir 6 nuotekų stovai (trys laiptinės). Priklausomai nuo butų savininkų sutarimo, ne visose laiptinėse keičiami nuotekų stovai. Todėl Rangovas išrašo skirtingas sąskaitas už kiekvieno nuotekų stovo ir vandentiekio vamzdyno pakeitimo darbus. Norėčiau gauti konsultaciją, kaip šiuo atveju turėtų būti paskirstomos išlaidos butų savininkams – ar turėtų būti atsižvelgta į kiekvieno vamzdyno/stovo sąskaitą ir išlaidos paskirstomos tik prie to konkretaus stovo prijungtiems butų savininkams proporcingai paskirsčius butų naudingajam plotui? Ar visos namui pateiktos sąskaitos turėtų būti sumuojamos ir namo bendra vamzdynų keitimo suma dalijama visiems butų savininkams ?

Neredaguotas klausimas:
Laba diena, Daugiabučiame name yra keičiami vandentiekio vamzdynai ir nuotekų stovai. Name yra 6 vamzdynai ir 6 nuotekų stovai (trys laiptinės). Priklausomai nuo butų savininkų sutarimo, ne visose laiptinėse keičiami nuotekų stovai. Todėl Rangovas išrašo skirtingas sąskaitas už kiekvieno nuotekų stovo ir vandentiekio vamzdyno pakeitimo darbus. Norėčiau gauti konsultaciją, kaip šiuo atveju turėtų būti paskirstomos išlaidos butų savininkams – ar turėtų būti atsižvelgta į kiekvieno vamzdyno/stovo sąskaitą ir išlaidos paskirstomos tik prie to konkretaus stovo prijungtiems butų savininkams proporcingai paskirsčius butų naudingajam plotui? Ar visos namui pateiktos sąskaitos turėtų būti sumuojamos ir namo bendra vamzdynų keitimo suma dalijama visiems butų savininkams ? Ačiū, Eglutė Seilienė
Klausimą uždavė: Eglutė, 2022-06-14
Paskutinė redakcija: 2022-06-15
Reitingas:
(balsavo 1)

Į situaciją reikėtų įsiligilinti labiau, nei ji aprašyta, o bendri pastebėjimai būtų tokie: jeigu keičiami bendrojo naudojimo objektai (bendrojo naudojimo objektų apraše jie priskirti visiems savininkams), tai ir mokėti už tai turėtų visi bendrai (neaišku, kodėl keičiami ne visi stovai ar tie nekeičiami yra  tinkamos būklės?); pavyzdžiui, net ir pirmo aukšto savininkai, kuriems galbūt stogas nelabai rūpi, nes nėra virš jų būtų, o daug aukščiau, vis tiek turi prisidėti prie stogo remonto, nes stogas - bendrojo naudojimo objektas, priskirtas visiems savininkams.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas