Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / MOKESČIAI / Kaip paskirstomi (priskaitomi) mokesčiai bendrijoje

Daugiabučio namo laiptinėje, viename iš aukštų, neveikia lempa. Pirmininkė paaiškino, kad už lempos remontą turi sumokėti to aukšto gyventojai. Ar už bendrojo naudojimo objekto remontą turi mokėti tik to aukšto gyventojai?

Neredaguotas klausimas:
Sveiki, daugiabučio namo laiptinėje, viename iš aukštų neveikia lempa. Pirmininkė paaiškino kad už lempos remontą turi sumokėti to aukšto gyventojai. Klausimas, ar už bendro naudojimo objekto remontus turi mokėti tik to aukšto gyventojai nors yra įsteikta bendrija.
Klausimą uždavė: Alina, 2022-03-04
Paskutinė redakcija: 2022-03-07
Reitingas:
(balsavo 1)

Civilinio kodekso 4.82 str. 3 dalyje sakima: "Butų ir kitų patalpų savininkai privalo proporcingai savo daliai apmokėti išlaidas namui (statiniui) išlaikyti ir išsaugoti, įstatymuose nustatyta tvarka mokėti mokesčius, rinkliavas ir kitas įmokas."

Bendrijų įstatymo 21 str. 3 dalies 2 punkte nurodyta, kad butų ir kitų patalpų savininkai privalo "teisės aktų ir bendrijos organų nustatyta tvarka apmokėti bendrojo naudojimo objektų išlaikymo ir naudojimosi jais išlaidas, mokėti mokesčius, rinkliavas ir kitas įmokas į kaupiamuosius bendrijos fondus".

Bendrojo naudojimo objektai būna surašyti bendrojo naudojimo objektų apraše, kurį tvirtina bendrijos narių visuotinis susirinkimas. Jeigu bendrojo naudojimo objektų apraše būtų nurodyta, kad tam tikras objektas priskiriamas ne visiems savininkams, o tam tikrų butų ar patalpų savininkams, to objekto naudojimo išlaidos galėtų būti priskiriamos ne visiems, bet tik tam tikriems savininkams. Ieškant atsakymo siūlome vadovautis jūsų namo savininkų bendrojo naudojimo objektų aprašu.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas