Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / MOKESČIAI / Kaip paskirstomi (priskaitomi) mokesčiai bendrijoje

Ar teisinga, kad visi mokesčiai už paslaugas bendrijai priskaitomi pagal buto plotą. Ar didesnį buto plotą daugiabutyje turintis savininkas turi mokėti, pavyzdžiui, pirmininko atlyginimo didesnę dalį? Ar už bendro naudojimo kiemo tvarkymą turi mokėti daugiau?

Neredaguotas klausimas:
Laba diena Ar teisinga, kad visi mokesčiai už patarnavimus bendrijai paskaičiuojami pagal buto plotą. Ar didesnį buto plotą daugiabutyje turintis savininkas turi mokėti pvz. pirmininkui didesnę jo atlyginimo dalį? Ar už bendro naudojimo kiemo tvarkymą turi mokėti daugiau?
Klausimą uždavė: Albertas, 2022-05-29
Paskutinė redakcija: 2022-05-30
Reitingas:
(balsavo 1)

Teisinga, kai yra taikoma proporcija pagal savininko dalį bendrojoje dalinėje nuosavybėje - daugiabučiame pastate.

Civilinio kodekso 4.82 str:

3 dalis. "Butų ir kitų patalpų savininkai privalo proporcingai savo daliai apmokėti išlaidas namui (statiniui) išlaikyti ir išsaugoti, įstatymuose nustatyta tvarka mokėti mokesčius, rinkliavas ir kitas įmokas".

7 dalis. "Buto ir kitų patalpų savininkui priklausanti bendrosios dalinės nuosavybės dalis yra lygi jam nuosavybės teise priklausančių patalpų naudingojo ploto ir gyvenamojo namo naudingojo ploto santykiui".

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas