Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / KAUPIAMOSIOS LĖŠOS / Kaupiamųjų lėšų naudojimas

Daugiabutis namas turi dvi laiptines. Ar gali viena laiptinė pasinaudoti kaupiamosiomis lėšomis laiptinės langų keitimui?

Neredaguotas klausimas:
Sveiki, daugiabutis namas turi dvi laiptines. Ar gali viena laiptinė pasinaudoti kaupiamosiomis lėšomis laiptinės langų keitimui? Ačiū.
Klausimą uždavė: Inna, 2022-05-10
Paskutinė redakcija: 2022-05-10
Reitingas:
(balsavo 0)

Kaupiamosios lėšos gali būti naudojamos tik pagal paskirtį - privalomiesiems bendrojo naudojimo atnaujinimo darbams. Bendrojo naudojimo objektai surašomi bendrojo naudojimo objektų apraše, kurį tvirtina bendrijos narių visuotinis susirinkimas.

Jeigu laiptinės langus privaloma keisti (gal išdužo, įskilo ar kitaip neatinka jiems keliamų techninių reikalavimų, yra specialistų apžiūros aktas su rekomendacijomis, ką daryti...), sukauptas atsargai (ne pagal ilgalaikį planą) kaupiamąsias lėšas galima panaudoti. Arba galima tuos darbus (kai nėra labai skubu) įtraukti į ilgalaikį (2 ir daugiau metų) planą ir tam kaupti lėšas.

Jeigu norima keisti langus dėl grožio ar jų kokybės pagerinimo, reikėtų daugumos visų savininkų pritarimo ir tam reikėtų atskirai surinkti lėšas.

Jeigu bendrojo naudojimo objektų apraše nurodyta, kad kiekvienos laiptinės bendrojo naudojimo objektai priskiriami tik tos laiptinės savininkams, sprendimą keisti vienos laiptinės langus ne dėl būtinybės galėtų priimti ir tos vienos laiptinės dauguma savininkų, tuomet tik tos laiptinės savininkai mokėtų už tą pagerinimą.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas