Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / MOKESČIAI / Kas ir kokius mokesčius privalo mokėti bendrijoje

Daugiabutis turi bendriją, esu buto savininkas, bet nesu įstojęs į bendriją. Kiekvieną mėnesį man yra skaičiuojamas DNSB nario mokestis, ar aš turiu jį mokėti, nors nesu įtrauktas į bendrijos narių sąrašą?

Neredaguotas klausimas:
Norėjau paklausti, daugiabutis turi bendrija, esu buvo savininkas, bet nesu įstojęs į bendriją. Tačiau kiekvieną mėnesį man yra skaičiuojamas DNSB asociacijos nario mokestis. Ar aš turiu jį mokėti, nors nesu įtrauktas į bendrijos narių sąrašą? Ačiū
Klausimą uždavė: Asta, 2023-01-25
Paskutinė redakcija: 2023-01-25
Reitingas:
(balsavo 0)

Visi bendrieji mokesčiai ir kaupiamieji įnašai proporcingai priskaitomi visiems savininkams, nepriklausomai nuo to, ar savininkas yra bendrijos narys, ar yra pasyvus (nestoja į bendriją), tuos mokesčius (bendrijos pirmininko atlygiui, buhalterijai, pastato apžiūroms, bendrojo naudojimo elektrai ir pan.) privalo mokėti visi savininkai.

Įprastai mokestiniuose pranešimuose atskirose eilutėse ir surašoma, kam, kokiu tikslu renkami mokestiniai įnašai, gal pas jus netinkamai komunikuojama, gal visi įnašai pavadinti bendrai "nario mokesčiu", o tas nario mokestis bendroms reikmėms paskirstomas? 

Komentarai (1) 1-1
  1. Asta

    2023-01-25, 11:54:22
    Dėl visų bendrų mokesčių viskas aišku, suprantu, kad turi mokėti visi. Atskiroje eilutėje yra įrašas" Vilniaus DNSB asociacijos nario mokestis".

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas