Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / BENDROJO NAUDOJIMO OBJEKTAI / Kodėl svarbu nustatyti bendrojo naudojimo objektus

Daugiabutyje trūkus movai prie vandens prietaiso skaitiklio, kuri ir užplombuota, ir mes negalime prie jos kišti nagų, buvo pratekejimas ir padaryta žala apačioje gyvenančiam kaimynui. Buvo pranešta atsakingai įmonei, atvykę specialistai pakeitė movą ir sakė, kad prie vandens skaitiklio jiems priklauso tvarkyti. Kaimynui žalą atlygino draudimas. O kam priklauso apmokėjimas (nelabai aišku, už ką), kas turi atlyginti žalą (nekonkretizuota, kokią)?

Neredaguotas klausimas:
Laba diena.Daugiabutyje trūkus movai prie vandens prietaiso skaitliuko,kuri ir užplombuota,ir mes negalime prie jos kišti "nagų"gavosi pratekejimas ir padaryta žalą apačioje gyvenančiam kaimynui.Buvo pranešta UAB vandenims.Atvyke pakeitė movą ir sakė kad prie vandens skaičiuko jiems priklauso.Kaimynui žalą atlygino draudimas.O kam priklauso apmokėjimas gal bendrijai.Kas turi atlyginti žalą.
Klausimą uždavė: Danute, 2021-05-20
Paskutinė redakcija: 2021-05-20
Reitingas:
(balsavo 0)

Siūlytume remtis specialistų atliktos apžiūros ir jų atliktų darbų aktu. Jeigu problema buvo bendrojo naudojimo objekte, tai atsakomybė apmokėti išlaidas (žalą) tektų bendrijai, jeigu problema buvo individualaus naudojimo objekte - savininkui, jeigu konkrečios įmonės atsakomybei priskirtame objekte - tai įmonei. 

Beje, draudimo bendrovė gali kreiptis dėl jos patirtų išlaidų (sumokėto draudimo kaimynui) regreso tvarka išieškojimo iš bendrijos. Bendrija galėtų atsisakyti padengti draudimo bendrovei jos išlaidas, pateikdama įrodymų (rašytinį specialistų aktą ir savo paaiškinimą), kad problema, pavyzdžiui, buvo individualaus naudojimo objekte arba konkrečios įmonės atsakomybei priskirtame objekte, o ne bendrojo naudojimo (žinoma, jeigu iš tiesų taip ir buvo).

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas