Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / MOKESČIAI / Kaip paskirstomi (priskaitomi) mokesčiai bendrijoje

Esame naujai išrinkta valdyba ir pirmininkas. Namas rinko po 6 eur/butui ūkio išlaidoms ir iš jų pirkdavo ką reikia. Kaupiamosios lėšos į atskirą sąskaitą renkamos nebuvo ir visus mokesčius dalindavo iš butų skaičiaus. Mes bendrijos susirinkimo metu patvirtinome 0,30 eur/m2 pagal buto naudingus plotus ir valdybos posėdžio metu panaikinom renkamus 6 eur/butui mokęstį kaip neatitinkanti proporcingumo principo. Ar su tokiu sprendimu neviršijome savo kaip pirmininko ir valdybos įgaliojimų? Taip pat minėto bendrijos susirinkimo metu pasitvirtinome 6 eur/butui aplinkos mokęstį, kas dabar suprantame taip pat neatitinka proporcingumo principo, kaip turėtume pasielgti.

Neredaguotas klausimas:
Sveiki, Esame naujai išrinkta valdyba ir pirmininkas.Namas rinko po 6eur/butui Ūkio išlaidom ir iš jų pirkdavo ką reikia. Kaupiamosios lėšos į atskirą sąskaitą renkamos nebuvo ir visus mokesčius dalindavo iš butų skaičiaus. Mes bendrijos susirinkimo metu patvirtinome 0,30eur/m2 pagal buto naudingus plotus ir valdybos posėdžio metu panaikinom renkamus 6eur/butui mokęstį kaip neatitinkanti proporcingumo principo. Ar su tokiu sprendimu neviršijome savo kaip pirmininko ir valdybos įgaliojimų? Taip pat minėto bendrijos susirinkimo metu pasitvirtinome 6eur/butui aplinkos mokęstį, kas dabar suprantame taip pat neatitinka proporcingumo principo. kaip turėtume pasielgti. Dėkojame už atsakymą.
Klausimą uždavė: Andrius, 2023-03-22
Paskutinė redakcija: 2023-03-23
Reitingas:
(balsavo 0)

Taip, visi mokesčiai turi būti priskaitomi proporcingai. Metinę pajamų ir išlaidų sąmatą (biudžetą) tvirtina bendrijos narių susirinkimas (galima patvirtinti balsuojant raštu), kaupiamsąsias lėšas, kai norima kaupti daugiau nei Vyriausybės nustatytas minimumas arba kai norima kaupti pagal ilagalaikį planą turi patvirtinti ir daugiau nei pusės visų savininkų.

Reikėtų sudaryti konkretų biudžetą, kuriuo vadovaujantis pirmininkas kartu su valdyba organizuoja veiklą. Renkami numatyti mokestiniai įnašai priskaitant juos visus proporcingai, išleidžiama pagal nustatytą paskirtį ne daugiau, nei numatyta, jeigu reikėtų lėšų daugiau, reikėtų gauti papildomą pritarimą. Metams pasibaigus matoma, ar liko kokių lėšų, gal kam reikia lėšų daugiau, vėl tvirtinamas naujas metinis biudžetas.

Daugiabutyje biudžeto eilutės galėtų būti, pavyzdžiui, tokios:

Pirmininko atlyginimas (rinkstite per mėn. iš viso, teks už 1 kvm/mėn., surinksite iš viso per metus);
Buhalterinė apskaita (rinkstite per mėn. iš viso, teks už 1 kvm/mėn., surinksite iš viso per metus);
Privalomosios metinės apžiūros (rinkstite per mėn. iš viso, teks už 1 kvm/mėn., surinksite iš viso per metus);
Šilumos sistemos priežiūra (rinkstite per mėn. iš viso, teks už 1 kvm/mėn., surinksite iš viso per metus);
Elektros tinklų priežiūra (rinkstite per mėn. iš viso, teks už 1 kvm/mėn., surinksite iš viso per metus);
Laiptinių valymas ir aplinkos prioežiūra (rinkstite per mėn. iš viso, teks už 1 kvm/mėn., surinksite iš viso per metus);
Kitos nenumatytos valdymo ir ūkio išlaidos, skirtos banko, pašto, registrų, notarų ir kitoms teisinėms paslaugoms, biuro reikmenims ir  darbo priemonėms ir pan. (rinkstite per mėn. iš viso, teks už 1 kvm/mėn., surinksite iš viso per metus);
Kaupimas atsargai - po ??,?? Eur/kv.m./mėn.
Kaupimas pagal ilgalaikį planą - stogo remontui - po ??,?? Eur/kv.m./mėn.

Ir panašiai. Pati bendrija nustato savo biudžetą, pagal savo konkrečius poreikius, tai tik pavyzdys... 

Surinktas kaupiamąsias lėšas būtina kas mėnesį pervesti į atskirą sąskaitą.

Siūlyčiau valdybai suformuoti konkretų biudžetą ir jį patvirtinti bendrijos narių susirinkime (balsuojant raštu) ir juo vadovautis. Pagal patvirtintą biudžetą buhalteris priskaitys mokesčius, o jūs tvirtinsite išlaidas, nurodydami, kuriai biudžeto eilutei tas išlaidas priskirti.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas