Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / KITI KLAUSIMAI APIE BENDRIJOS VEIKLĄ

Esu daugiabučio namo buto savininkė. Mūsų daugiabutį formaliai administruoja bendrija, kuri praktiškai jokios veiklos nevykdo. Bendrijos pirmininko nėra jau daugiau negu metai, susirinkimai nevyksta, ataskaitos neteikiamos. Praktiškai bendrija neegzistuoja. Prašom suteikti informaciją kokius žingsnius reikia atlikti norint inicijuoti bendrijos likvidavimą ir administratoriaus paskyrimą. Ar remiantis Lietuvos Respblikos daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų įstatymo 14 str. 9 p. gali vienasmeniškai bendrijos narys kreiptis į miesto savivaldybę dėl bendrijos likvidavimo ir administratoriaus paskyrimo, ar vis dėlto reikia surinkti 1/4 bendrijos narių parašus.

Neredaguotas klausimas:
Laba diena, esu daugiabučio namo buto savininkė. Mūsų daugiabutį formaliai administruoja daugiabučių gyvenamųjų namų bendrija, kuri praktiškai jokios veiklos nevykdo. Bendrijos pirmininko nėra jau daugiau negu metai, susirinkimai ne vyksta, ataskaitos neteikiamos. Praktiškai bendrija neegzistuoja. Prašom suteikti informaciją kokius žingsnius reikia atlikti norint inicijuoti bendrijos likvidavimą ir administratoriaus paskyrimą. Ar remiantis Lietuvos Respblikos daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų įstatymo 14 str. 9 p. gali vienasmeniškai bendrijos narys kreiptis į miesto savivaldybę dėl bendrijos likvidavimo ir administratoriaus paskyrimo, ar vis dėlto reikia surinkti 1/4 bendrijos narių parašus.
Klausimą uždavė: Liucija, 2023-01-16
Paskutinė redakcija: 2023-01-16
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrijų įstatymo 14 str. 9 dalyje kalbama apie situaciją, kai bendrijos pirmininko kadencija yra pasibaigusi arba kai bendrijos pirmininkas pats atsistatydino anksčiau ir kai naujo bendrijos pirmininko išrinkti nepavyko. Taip, tuomet kiekvienas bendrijos narys (ne bet kuris savininkas, o bendrijos narys, įrašytas į bendrijos narių sąrašą asmuo) gali kreiptis dėl bendrijos likvidavimo. Manytume (siūlytume), kad ši kraštutinė priemonė turėtų būti taikoma tik po įgyvendintų veiksmų siekiant išrinkti naują bendrijos prmininką.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas