Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / BUHALTERINĖS APSKAITOS TVARKYMAS / Ar privalomas bendrijoje buhalteris (buhalterinė įmonė), kokios jo funkcijos

Esu DNSB pirmininkė. Noriu sužinoti, ar gali bendrijoje apskaitą tvarkyti apskaitininkas, o ne buhalteris?

Neredaguotas klausimas:
Esu DNSB pirmininkė. Noriu sužinoti ar gali bendrijoje apskaitą tvarkyti apskaitininkas,o ne buhalteris?
Klausimą uždavė: valerija, 2022-05-22
Paskutinė redakcija: 2022-05-23
Reitingas:
(balsavo 0)

Siūlytume panagrinėti, ar jūsų bendrijos įstatuose nėra numatytų specialių reikalavimų buhalterinę apskaitą vykdančiam asmeniui ir atidžiai perskaityti Buhalterinės apskaitos įstatymą, įvertinant, ar konkretus asmuo gebės įgyvendinti šio įstatymo keliamus reikalavimus.

Buhalterinės apskaitos įstatyme numatytas toks konkretus ribojimas: "Apskaitos paslaugas teikiančio arba apskaitos funkciją atliekančio juridinio asmens vadovaujamas pareigas einančiais asmenimis, dalyviais arba apskaitos paslaugas savarankiškai teikiančiu asmeniu negali būti asmenys, kurie buvo pripažinti kaltais dėl sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo nuosavybei, turtinėms teisėms ir turtiniams interesams, ekonomikai ir verslo tvarkai, finansų sistemai, valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams padarymo, kol teistumas neišnykęs arba nepanaikintas".

Komentarai (1) 1-1
  1. Rosita

    2023-09-14, 09:46:50
    Kokius dokumentus turi tvarkyti bendrijos buhalteris ,ar yra toks įstatymas?

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas