Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Koks asmuo gali būti renkamas bendrijos pirmininku

Esu išrinktas garažų bendrijos pirmininku. Kokia veiksmų seka, kaip tai įregistruoti Registrų centre. Buvusio pirmininko/ės baigėsi kadencija. Buvo organizuotas susirinkimas ir buvo rinkimai.

Neredaguotas klausimas:
Laba diena, Esu išrinktas garažų bendrijos pirmininku. Kokia veiksmų seka kaip tai įregistruoti registrų centre. Buvusio pirmininko/ės baigėsi kadencija. Buvo organizuotas susirinkimas ir buvo rinkimai.
Klausimą uždavė: Donatas, 2023-03-21
Paskutinė redakcija: 2023-03-22
Reitingas:
(balsavo 0)

Jeigu bendrijos įstatai nebuvo keičiami, tuomet notarine tvarka dokumentų tvirtinti nereikia, susirinkimo protokolą su visais jo priedais (bendrijos narių sąrašas, dalyvių sąrašas, pranešimas apie šaukiamą susirinkimą ir pranešimo paskelbimo faktą patvirtinantys bei kiti galimi dokumentai) reikia nešti į VĮ Registrų centro padalinį, kriepiantis dėl Juridinių asmenų registro (JAR) duomenų pateikimo (dokumentuis neša išrinktasis pirmininkas).

Registrų centro specialistai pagal dokumentus patikrins, ar nėra procedūrų pažeidimų, jeigu viskas gerai, įregistruos naująjį bendrijos pirmininką vadovu, galėsite gauti ESI (elektroninį sertifikuotą išrašą kaip vadovo įregistravimo fakto patvirtinimą).

Beje, VĮ Registrų centrui reikės pateikti ir tam tikrus aktualius prašymus, pavyzdžiui, valdymo organo (vienasmenio arba su valdyba), kontaktinių duomenų, tų prašymų ruošinius galite rasti ČIA. Priimdamas prašymus darbuotojas juos patikrins, geranoriškas darbuotojas pasakys, ką pataisyti ar papildyti, jeigu reikės. Jeigu sakytų, kad kažko trūksta, siūlyčiau prašyti momentinės pagalbos ir iš karto vietoje užpildyti ir pateikti.

Būna, kad Registrų centras, nustatęs trūkumų, atsisako registruoti išrinktąjį pirmininką vadovu. Kartais trūkumus galima ištaisyti (pateikti papildomų dokumentų ar pan.), bet kartais tenka ir iš naujo organizuoti rinkimo procedūrą.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas