Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Koks asmuo gali būti renkamas bendrijos pirmininku

Mano klausimas. Ar gali bendrijos pirmininku būti namą administruojančios bendrovės direktorius?

Neredaguotas klausimas:
Mano klausimas. Ar gali bendrijos pirmininku būti namą administruojančios bendrovės direktorius?
Klausimą uždavė: Irma, 2023-02-21
Paskutinė redakcija: 2023-02-21
Reitingas:
(balsavo 0)

Atkreipiame dėmesį į tai, kad įsteigus bendriją namo bendrojo naudojimo objektų valdytojas (administratorius) yra bendrija. Bendrija gali pasirašyti įvairias paslaugų teikimo sutartis, taip pat gali pasirašyti bendradarbiavimo sutartį ir su organizacija (UAB, ar kita), kurią savivaldybė yra paskyrusi administratoriumi kito (kitų) pastato (pastatų) bendrojo naudojimo objektų. 

Jeigu pagal bendrijos įstatus bendrijoje yra renkama valdyba (valdybos nariais gali būti tik fiziniai asmenys, turintys nuosavybės bendrijos pastate), tuomet teisės aktai nedraudžia bendrijos pirmininku rinkti bet kurį fizinį asmenį, taip pat ir neturintį nuosavybės bendrijos pastate. Žinoma, jeigu tam neprieštarauja bendrijos įstatai (gali būti įrašyta specialių reikalavimų bendrijos pirmininkui) ir jeigu bendrijos nariai sutinka tą asmenį rinkti pirmininku.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas