Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Kas renka ir atšaukia bendrijos pirmininką iš pareigų

Esu perrinkta Bendrijos pirmininke antrai kadencijai, tačiau Registrų centras neregistruoja, nes Įstatuose patvirtintas įgaliotinių skaičius 27, faktiškai dirba 19, dalyvavo susirinkime ir balsavo už mane 18 įgaliotinių. 8 laiptinės neišsirenka įgaliotinių, tiesiog niekas nenori eiti dirbti. Prievartinių rinkimų negali būti. Bendrijai nenaudinga , kad būtų išrinkti bet kokie darbuotojai tik dėl skaičiaus, kurie nevykdo savo pareigų ir kuriems reikia mokėti darbo užmokestį. Tai yra antraeilės pareigos, dauguma nenori eiti dirbti. Likusiom laiptinėm atstovauja bendrija ir sprendžia gyventojų problemas. Kiekvienoje darbovietėje yra nustatytas etatų skaičius, bet tai nereiškia, kad visi etatai užimti. O čia patvirtinta 27 ir žūt būt turi būti 27. Juk svarbu, kiek dalyvavo, ar yra kvorumas ir kiek balsavo nuo dirbančių įgaliotinių skaičiaus. Ar nepertekliniai Registrų centro reikalavimai. Ir kaip elgtis tokioje situacijoje. Registrų centras pasiūlė keisti Įstatus arba išrinkti įgaliotinius ir iš naujo organizuoti susirinkimą.

Neredaguotas klausimas:
Sveiki, Klausimas būtų toks. Esu perrinkta Bendrijos pirmininke antrai kadencijai, tačiau Registrų centras neregistruoja, nes Įstatuose patvirtintas įgaliotinių skaičius 27, faktiškai dirba 19, dalyvavo susirinkime ir balsavo už mane 18 įgaliotinių. 8 laiptinės neišsirenka įgaliotinių, tiesiog niekas nenori eiti dirbti. Prievartinių rinkimų negali būti. Bendrijai nenaudinga , kad būtų išrinkti bet kokie darbuotojai tik dėl skaičiaus, kurie nevykdo savo pareigų ir kuriems reikia mokėti darbo užmokestį. Tai yra antraeilės pareigos, dauguma nenori eiti dirbti. Likusiom laiptinėm atstovauja bendrija ir sprendžia gyventojų problemas. Kiekvienoje darbovietėje yra nustatytas etatų skaičius , bet tai nereiškia, kad visi etatai užimti. O čia patvirtinta 27 ir žūt būt turi būti 27. Juk svarbu, kiek dalyvavo, ar yra kvorumas ir kiek balsavo nuo dirbančių įgaliotinių skaičiaus. Ar nepertekliniai Registrų centro reikalavimai. Ir kaip elgtis tokioje situacijoje. Registrų centras pasiūlė keisti Įstatus arba išrinkti įgaliotinius ir iš naujo organizuoti susirinkimą. Kažkoks absurdas
Klausimą uždavė: Regina, 2022-07-08
Paskutinė redakcija: 2022-07-11
Reitingas:
(balsavo 0)

Pagal Bendrijų įstatymą bendrijos pirmininkas išrenkamas bendrijos narių susirinkime (žr. 10 str. 1 d. 2 punktą), kai už jį balsuoja daugiau nei du trečdaliai susirinkime dalyvavusių bendrijos narių (žr. 11 str. 7 dalį).

Arba, jeigu bendrijos narių susirinkime nebuvo kvorumo, ir pakartotiniame bendrijos narių susirinkime taip pat nebuvo kvorumo, bendrijos pirmininką gali išrinkti bendrijos narių įgaliotiniai, bet tik tuomet, kai įgaliotinių susirinkime dalyvauja (pasirašo dalyvių sąraše) ne mažiau kaip trys penktadaliai visų įgaliotinių ir už sprendimą išrinkti bendrijos pirmininką balsuoja trys penktadaliai visų įgaliotinių (žr. Bendrijų įstatymo 13 str. 5 dalį ir 11 str. 7 dalį). Nebent jūsų įstatuose nurodyta dar kitaip.

Čia mes konsultuojame bendro pobūdžio klausimais, detalesni paaiškinimai galimi tik išsamiai išanalizavus konkrečią situaciją ir peržiūrėjus konkrečius dokumentus. Rekomenduotume atidžiai perskaityti Bendrijų įstatymą ir jūsų bendrijos įstatus arba pagalbos galite kreiptis į bendrijų konsultantus. 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas