Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Bendrijos pirmininko kompetencija ir teisės, pareigos ir atsakomybė

Į ką kreiptis dėl garažų bendrijos pirmininko veiksmų. Pirmininkas renka nario mokesčius, bet kai prašoma atsakyti, kam leidžiami surinkti pinigai, jokios infromacijos nepateikia. Nepateikia ir jokio pagrindo, kodėl yra renkama tokia suma, o ne mažesnė. Neinformuoja ir neteikia informacijos apie susirinkimus, jokių ataskaitinių susirinkimų nerengia, už išleistus pinigus neatsiskaito. Grasina atjunkti elektrą garaže, jei nesumokėsim metinių mokesčių. Kitiems ir atjungia..

Neredaguotas klausimas:
Sveiki, gal patartumėte kur kreiptis dėl garažų bendrijos pirmininko veiksmų. Pirmininkas renka nario mokesčius bet kai yra prašomas atsakyti kur leidžiami surinkti pinigai jokios inromacijos nepateikia. Nepateikia jokio pagrindo kodėl yra renkama tokia suma o ne mažesnė. Neinformuoja ir neteikia informacijos apie susirinkimus, jokių ataskaitinių susirinkimų nerengia, už išleistus pinigus neatsiskaito. Grasina atjunkti elektrą garaže jei nesumokėsim metinių mokesčių. Kitiems ir atjungia
Klausimą uždavė: Gražvydas, 2022-02-14
Paskutinė redakcija: 2022-02-15
Reitingas:
(balsavo 1)

Bendrijos pirmininką, už tai, kad nevykdo savo pareigų, galima apskųsti savivaldybei (įteikti laisvos formos rašytinį skundą). Taip, savivaldybėms galbūt labiau rūpi daugiabučių namų savininkų bendrijos, tačiau Bendrijų įstatymo 20 straipsnyje rašoma apie bendrijas bendrai, todėl savivaldybės specialistai, manytume, turėtų tirti ir garažų bendrijų skundus, jie gali atlikti patikrą, įpareigoti bendrijos pirmininką įvykdyti tam tikrus veiksmus, gali net skirti nuobaudą. Skunde Bendrijų įstatymo 20 straipsnį galima paminėti.

20 straipsnis. Bendrijos veiklos viešoji priežiūra ir kontrolė
1. Bendrijos valdymo organų veiklos priežiūrą ir kontrolę pagal Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymą atlieka savivaldybės.
2. Savivaldybės vykdomoji institucija ar jos įgaliotas asmuo turi teisę kontroliuoti, kaip bendrijos valdymo organai atlieka pagal šį įstatymą jiems priskirtas funkcijas, ir, vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksu, surašyti administracinių nusižengimų protokolus, nagrinėti administracinių nusižengimų bylas ir skirti administracines nuobaudas arba perduoti administracinių nusižengimų bylas nagrinėti teismui.

Žinoma, galima kreiptis ir į teismą. Arba galima bendrijos nariams patiems imtis iniciatyvos atšaukti bendrijos pirmininką ir išrinkti naują (svarbu laikytis procedūrų, todėl verta pasikonsultuoti su žinovais).

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas