Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Bendrijos pirmininko kompetencija ir teisės, pareigos ir atsakomybė

Išrinkus naują bendrijos pirmininką, ar reikia atlikti reviziją bendrijoje ir bendrai - ką reikia atlikti, perduodant - perimant pirmininko pareigas.

Neredaguotas klausimas:
Išrinkus naują bendrijos pirmininką ar reikia atlikti reviziją bendrijoje ir bendrai-ką reikia atlikti, perduodant-perimant pirmininko pareigas.
Klausimą uždavė: Eglė, 2022-05-30
Paskutinė redakcija: 2022-05-30
Reitingas:
(balsavo 0)

Kiekvienais metais, prieš pateikiant bendrijos nariams tvirtinti metinę bendrijos veiklos ataskaitą (parengia bendrijos pirmininkas) ir metines finansines atsakaitas (įprastai pateikia buhalteris), turi būti atliktas ir bendrijos ūkinės finansinės veiklos patikrinimas ir turi būti pateikta šio patikrinimo (revizijos) ataskaita, su kuria teisę susipažinti turi ne tik bendrijos nariai (revizijos ataskaita jiems padeda apsispręsti, ar tvirtinti kitas metines ataskaitas), bet ir visi savininkai.

Būna, kad bendrijos pirmininkui paprašius bendrijos narių visuotiniame susirinkime atšaukti jį iš pareigų nepasibaigus kadencijai, bendrijos nariai įpareigoja bendrijos pirmininką prieš tai pateikti jiems bendrijos revizijos ataskaitą ir bendrijos veiklos ir finansines ataskaitas, jeigu tai nebuvo padaryta laiku.

Detaliau apie reviziją bendrijoje ir apie neeilinius patikrinmus žr. Bendrijų įstatymo 18 str. Taip pat reikėtų žiūrėti ir jūsų bendrijos įstatų nuostatas.

Naujam bendrijos pirmininkui buvęs bendrijos pirmininkas turi perduoti viską, kas suiję su bendrijos valdymu - visus bendrijos dokumentus, priegos kodus, raktus, antspaudą, jeigu naudojams, ir kita...
 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas