Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / SUSIRINKIMAS VISUOTINIS BENDRIJOS NARIŲ / Bendrijos narių visuotinio susirinkimo organizavimas

Jei bendrijos narių susirinkimas vyksta per "zoom", kokiu būdu patvirtinmas dalyvavusių sąrašas, kuris reikalingas pateikti Registrų centrui?

Neredaguotas klausimas:
Sveiki, Jei bendrijos narių susirinkimas vyksta per zoom , kokiu būdu patvirtinmas dalyvavusių sąrašas, kuris reikalingas pateikti Registrų centrui? Ačiū
Klausimą uždavė: Vidas, 2022-12-22
Paskutinė redakcija: 2022-12-26
Reitingas:
(balsavo 0)

Jūs teisingai įvardinote problemą, Registrų centro darbuotojai neperžiūrinės jūsų pokalbių įrašo. Be to, galbūt ne visi bendrijos nariai turi galimybę naudotis "zoom", negalite riboti kitų bendrijos narių galimybės dalyvaut sprendžiant bendrus klausimus. Per "zoom" neorganizuokite. Tvarka, kaip priimami bendrijos narių sprendimai, aprašyta Bendrijų įstatymo 11 str., ja reikia vadovautis. Svarbūs ir bendrijos įstatai.

Bendrijos nariai sprendimus priima arba susirinkime (gyvai), arba balsuodami raštu.

Jeigu bendrijos įstatuose numatyta, pagal paskelbto susirinkimo darbotvarkę bendrijos narys gali iš anksto pareikšti savo nuomonę raštu (įteikti susirinkimo organizatoriui pasirašytą balsavimo raštu iš anksto teikiamos nuomonės dokumentą), tuomet jis bus laikomas dalyvavusiu (įrašas dalyvių sąraše).

Dar bendrijos nariai gali laisvos rašytinės formos balsavimo perleidimo sutartimi perleisti savo balsą kitam asmeniui (tas asmuo galės dalyvauti ir balsuoti susirinkime), tos sutraties nereikia tvirtinti pas notarą, galima naudotis. Taigi, susirinkime kvorumą surinkti gal ne taip ir sunku.

Arba galima porganizuoti balsavimą raštu. Jeigu reikia, galima paskirti datą neformaliam susirinkimui (galima papildomai ir per "zoom" ar kitais e. būdais) ir atsakyti į klausimus tam, kad žmonėms būtų lengviau suprasti ir teisingai užpildyti balsavimo raštu biuletenius. Balsavimo raštu tvarka - nustatyta Vyriausybės.

Pastaba. Pagal atnaujintą Bendrijų įstatymą nuo 2023 metų raštu balsuoti bus galima visais klausimais (taip pat ir įstatus keičiant ir kitais), žiūrėkite atnaujintą Bendrijų įstatymo versiją, taip pat ir savo įstatus, žinoma.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas