Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Kaip bendrijos pirmininkui atsistatydinti iš pareigų

Jeigu namo bendrijos pirmininkas atsisako savo pareigų, ar iki kol bus išrinktas naujas pirmininkas, visus dokumentus, sąskaitas ir pan. gali perimti namo bendrijos valdybos narys?

Neredaguotas klausimas:
Laba diena, noriu Jūsų paklausti, jeigu namo bendrijos pirmininkas atsisako savo pareigų, ar iki kol bus išrinktas naujas pirmininkas, visus dokumentus, sąskaitas ir pan. gali perimti namo bendrijos valdybos narys?
Klausimą uždavė: Darius, 2022-04-25
Paskutinė redakcija: 2022-04-26
Reitingas:
(balsavo 0)

Dėmesio, bendrijos pirmininkas negali paprasčiausiai atsisakyti savo pareigų. Jis yra išrinktas 3 metų kadencijai, jis yra įsipareigojęs 3 metus vykdyti pareigas (turi būti pasirašyta terminuota 3 metų sutartis), o renka bendrijos pirmininką ir atšaukia iš pareigų bendrijos narių visuotinis susirinkimas. Iš registrų bendrijos pirmininkas įprastai pašalinamas tik tuomet, kai įrašomas (įregistruojamas) kitas išrinktasis pirmininkas. Kol asmuo registruose įrašytas kaip bendrijos pirmininkas, tol jam tenka tam tikra atsakomybė. Bankas, gavęs prašymą perimti bendrijos sąskaitų valdymą, patikrins, ar to pageidaujantis asmuo įrašytas vadovu registruose, įsitikins, ar jis turi teisę perimti sąskaitos valdymą.

Jeigu bendrijos pirmininkas norėtų būti atšauktas iš pareigų nepasibaigus kadencijai, jis turėtų sušaukti bendrijos narių visuotinį susirinkimą, kuris jį atšauktų iš pareigų ir išrinktų kitą pirmininką. Arba susirinkime turėtų pranešti, kad, pavyzdžiui, po 20 dienų atsistatydina ir siūlo išrinkti kitą bendrijos pirmininką... 

Jeigu po bendrijos pirmininko atstatydinimo susirinkime naujas bendrijos pirmininkas nebūtų išrinktas, bendrijos narių visuotinis susirinkimas arba valdyba (klausimas - ar valdyboje užteks narių kvorumui) galėtų paskirti laikinai (iki naujo bendrijos pirmininko išrinkimo) pirmininko pareigas eisiantį asmenį, kuris šauks suirinkimą pirmininkui rinkti.

P.S. Situacijų būna įvairių.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas