Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Kaip bendrijos pirmininkui atsistatydinti iš pareigų

Jau 6 metai, kai pardavus sodą (butą, kuriame buvo sodininkų bendrijos buveinė), dar esu pirmininkė. Bendrija nerenka naujo pirmininko. Prašau patarti, kaip man nutraukti tas pareigas.

Neredaguotas klausimas:
6 metai kai pardavus sodą, butą( kuriame buvo sodininkų b- jos "Kosmosas"buveinė, dar esu pirminikė. Bendrja nerenka naujo pirmininko. Prašau patarti, kaip man nutraukti tas pareigas, sodo b- ja, Kėdainių raj, aš šeši metai kai gyvenu Vilniuje, registruota irgi. AČIŪ už atsakymą
Klausimą uždavė: Zuzana Penikienė, 2021-07-05
Paskutinė redakcija: 2021-07-12
Reitingas:
(balsavo 1)

Bendrijos veiklą organizuoja bendrijos valdymo organai (bendrijos pirmininkas vienasmeniškai arba su kitais valdybos nariais, jeigubendrijoje yra ir valdyba). Jeigu vis dar esate įregistruota kaip bendrijos pirmininkė, patarimas - sušaukti bendrijos narių susirinkimą (jeigu nepadarėte to laiku, iki jūsų kadencijos pabaigos, vis tiek turite tai padaryti, ši pareiga jums liko, susirinkimai patys savaime neįvyksta). Tame susirinkime turėtų būtų išrinktas naujas bendrijos pirmininkas. Kai naujasis bendrijos pirmininkas bus įregistruotas VĮ Registrų centre, jūs būsite išregistruota. Svarbu laikytis visų susirinkimo šaukimo procedūrų (žr. įstatymą ir jūsų bendrijos įstatus).

Tik tuomet, jeigu nei pirminiame, nei pakartoriniame susirinkime nepavyktų surinkti kvorumo, galėtumėte palikti bendriją be naujo bendrijos pirmininko (pateikusi argumentuotą prašymą ir atitinkamus jūsų atliktus veiksmus įrodančius dokumentus, galėtumėte būti išregistruota, vadovaujantis LR Konstitucijos straipsniu, draudžiančiu priverstinį darbą). Tuomet visas problemas paliktumėte bendrijos nariams.

Komentarai (1) 1-1
  1. Mindaugas

    2021-11-28, 02:09:39
    Prieš eidami bendrijos pirmininko pareigas gerai pagalvokite kur lendate. Tai labai nedėkingas, neadekvačiai apmokamas ir psichologiškai sunkus darbas. Atsisakyti pirmininko pareigų sunku bet įmanoma, tik yra keletas niuansų. Visų pirma reikia tinkamai, pagal galiojančius teisės aktus sušaukti susirinkimą (lydimieji dokumentai) ir labai protingai ir aiškiai surašyti protokolą taip pat tinkamai užpildyti susirinkimo dalyvių sąrašą. Prisiminkite - tai bus vieninteliai dokumentai pagrindžiantys jūsų pareigų pasibaigimą. Nenustebkite, Registrų centre jūs ir toliau liksite įregistruotas kaip bendrijos pirmininkas, kadangi RC nuostatų 128 punktas nenumato išregistravimo procedūros tik senų įrašų papildymą naujais. Dar kartą primenu, jūsų pareigų pasibaigimą fiksuoja protokolas ir jokie įrašai Registrų centre jau neturi reikšmės.

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas