Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / KITI KLAUSIMAI APIE BENDRIJOS VEIKLĄ

Jeigu yra steigiama gyvenamųjų namų savininkų bendrija (kai kur yra tik sklypai be namų) ir jeigu nesutikus stoti į bendriją, ar vis tiek reikės mokėti kaupiamuosius įnašus ir mėnesinius mokesčius?

Neredaguotas klausimas:
Laba diena, jei yra steigiama gyvenamųjų namų bendrija (kaikur yra tik sklypai be namų) jei nesutikus stoti į bendrija ar yra vistiek mokamas kaupimas ir mėnesinis mokestis?
Klausimą uždavė: Bendrija, 2021-09-03
Paskutinė redakcija: 2021-09-09
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrija - tai bendrojo naudojimo objektų valdymo forma (tokiu būdu bendrus klausimus spręsti lengviau), o bendrojo naudojimo objektus bet kuriuo atveju reikia valdyti bendrai, nesvarbu, ar esi aktyvus (dalyvauji rganizuojant ir priimant sprendimus dėl privalomųjų reikalų), ar esi pasyvus (neturi noro ir laiko).

Priversti stoti į bendriją negalima (Konstitucija draudžia be asmens valios įtraukti jį į bet kokią organizaciją), bet jeigu jūs nuosavybės teise su kitais asmenimis bendrai valdote arba naudojatės bendrojo naudojimo objektais, net nebūdamas bendrijos nariu, tikėtina, geranoriškai prisidėsite įnašais prie bendrojo naudojimo objektų priežiūros, jeigu ne, galite netekti galimybės jais naudotis arba teismas galėtų įpareigoti prisidėti. Kiekviena situacija labai individuali.

Komentarai (1) 1-1
  1. Zita

    2021-11-15, 13:55:22
    Sklypas pirktas iš bendrijos nario, nesinaudoju nei vandens nei kanalizacija bendrijos, prisijungiau prie miesto tinklų, tačiau NT mokestį verčia mokėt ,pilnas mokestis už pirmininko bei buhalterės išlaikymą Kaip spręsti šiuos klausimus?

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas