Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / REVIZIJA, AUDITAS / Bendrijos revizijos ataskaita

Kaip bendrijos narys turi susipažinti su pirkimo dokumentais ( PVM s. f., sąskaitos). Metinę ataskaitą ir revizijos ataskaitą jau yra gavęs. Kviečiamas atvykti į bendrijos patalpas (šilumos mazge) atsisako. Už 2020 m. buvome išsiuntę kopijas (gyventojas buhalterinių žinių neturi), gavęs dokumentus skleidžia neteisingą informaciją gyventojams.

Neredaguotas klausimas:
Kaip bendrijos narys turi susipažinti su pirkimo dokumentais ( PVM s. f., sąskaitos). Metinę ataskaitą ir revizijos ataskaitą jau yra gavęs. Kviečiamas atvykti į bendrijos patalpas (šilumos mazge) atsisako. Už 2020 m. buvome išsiuntę kopijas (gyventojas buhalterinių žinių neturi), gavęs dokumentus skleidžia neteisingą informaciją gyventojams.
Klausimą uždavė: Loreta, 2022-11-03
Paskutinė redakcija: 2022-11-03
Reitingas:
(balsavo 0)

Savininkas savo laisvos formos rašytiniame prašyme pats turėtų nurodyti, kokių konkrečių duomenų reikalauja, kokiu teisėtu pagrindu jų reikalauja ir kokiu teisėtu tikslu jų reiklauja. Taip pat turėtų nurodyti, ir kaip, kokiu būdu norėtų su duomenimis susipažinti. Pirmininkas sprendžia, kiek ir kaip gali duomenų pateikti, atsižvelgdamas į duomenų apsaugos reglamentą.

Jeigu asmuo nebendradarbiauja, atsisako su dokumentais susipažinti, gal jam tų duomenų ir nereikia, o gal svarbiau tiesiog paaiškinti jam situaciją, atsakyti į savininkui kylančius klausimus? Bendrijoje juk yra patvirtinamas metinis biudžetas, kuriuo vadovaujantis vykdoma veikla, o metams pasibaigus už viską atsiskaitoma, bendrijos nariai tvirtina ataskaitas. Tokia yra normali tvarka.

PASTABA. Pirminiams buhalteriniams dokumentams patikrinti yra išrenkamas revizorius (revizijos komisija), jis renkamas būtent tam, kad ne kiekvienas atskirai tikrintų, o kad tikrintų šioms pareigoms išrinktas asmuo. Jeigu metinės finansinės ataskaitos, atsižvelgiant ir į revizoriaus ataskaitą, patvirtintos, reikškia metinė bendrijos veikla patvirtinta kaip vykdyta tinkamai.

Jeigu kyla abejonių ar konkrečių klausimų laikotarpiu tarp ataskaitinių susirinkimų, savininkas, turėtų pateikti konkretų klausimą dėl konkrečios situacijos, tuomet pirmininkas jam tą situaciją turėtų išsamiai paaiškinti. 

Kita vertus, veiklos skaidrumas ir komunikacija suteikia daugiau pasitikėjimo ir ramybės. Patarimas pirmininkams - informuokite žmones apie tai, kas vykdoma. Visada turėkite omenyje kad leidžiami ne asmeniniai, bet bendri visų savininkų pinigai. Visas pirkimo sąskaitas "Dnsb.eu" savitarna besinaudojančių bendrijų visi savininkai, pavyzdžiui, gali matyti prisijungę prie savo paskyros, jos prieinamos jiems bet kuriuo metu.

Ir vadovaukitės patvirtintu biudžetu. Patartina patvirtinti ir protokole įrašyti ir konkrečių įgaliojimų pirmininkui ar valdybai, pavyzdžiui, sukauptas atsargai lėšas (ilgalaikiame plane nenumatytiems darbams) naudoti pastato privalomiesiems atnaujinimo darbams vykdyti valdybos sprendimu ar pan.
 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas