Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / MOKESČIAI / Kaip paskirstomi (priskaitomi) mokesčiai bendrijoje

Kaip gali būti nubaustas pirmininkas, jeigu nesilaiko Civilio kodekso 4.82 str.3 d. ir ar gali būti įpareigotas perskaičiuoti mokesčius bendrijai atskirai visiems butų savininkams? Ginčų komisijos bendrijoje nėra. Kur geriau dėl to kreiptis?

Neredaguotas klausimas:
Kaip gali būti nubsustas pirmininkas, jeigu nesilaiko Civilio kodekso 4.82str.3d.ir ar gali būt įpareigotas perskaičiuoti mokesčius bendrijai atskirai visiems butų savininkams? Ginčų komisijos bendrijoje nėra. Kur geriau dėl to kreiptis? Ačiū už atsakymą.
Klausimą uždavė: Joana, 2023-01-16
Paskutinė redakcija: 2023-01-17
Reitingas:
(balsavo 0)

Taio, mokesčiai savininkams privalo būti priskaitomi proporcingai. Jeigu bendrijos pirmininkas nereaguoja į reikalavimą taikyti proporcingumo principą, sprendimą gali priimti bendrijos narių susirinkimas (aukščiausias organas, kurio teisėtus sprendimus pirmininkas privalo vykdyti). Dar galima siūlyti atšaukti tokį pirmininką iš pareigų ir išrinkti naują. Arba dėl netinkamai vykdomos veiklos pirmininką galima skųsti savivaldybei (vykdo bendrijų priežiūrą), kuri gali įpareigoti pirmininką ištaisyti situaciją, gali skirti asmeninę piniginę nuobaudą pirmininkui. Arba ginčą galima spręsti teismine tvarka. Jeigu yra padaryta žala, dėl jos atlyginimo irgi galima prašyti teismo sprendimo. Siekiant, kad būtų perskaičiuoti mokestiniai įnašai, reikės atlikti labai daug skaičiavimų.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas